Existuje cestovný kočík do 250 eur?

Zodpovedané
17. nov 2022

Ahoj,

hľadám cestovný kočík na výlety, dovolenku a občasné vybiehanie s malým do mesta.

Mal by byť ľahký a ľahko skladateľný. Mal by zaberať čo najmenej miesta v kufri. Cena ideálne do 250 eur. Zároveň, aby nebol úplná nepohodlná a hlučná hrkálka.

Na aké typy sa mám zamerať?

Ďakujem

Ahoj,

momentálne v tomto období bývajú cestovné kočíky v akciových cenách, takže sú dostupnejšie aj kvalitnejšie a drahšie modely.

Určite si pozri Easywalker Miley2, ktorý je menším bratom Easywalker Jackey. Hoci nemá funkciu samoskladania a úplný ľah, bude dobrým spoločníkom na nákupoch, výletoch alebo dovolenke. Jeho vylepšené odpružené kolesá z tvrdenej gumy, vydržia oproti pôvodným penovým oveľa viac nerovností. Stále ostal veľmi ľahkým so svojou 7 kg hmotnosťou. Po zložení má veľmi kompaktné rozmery, ktoré vôjdu aj do malého kufra auta. S nonosťou sedadla 22 kg vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Podobným skladním modelom je aj Cybex Libelle, ktorý má však rukoväť typu golfových palíc.

Cenovo dostupný a pohodlný kočík, ktorý v poradni často odporúčam je Avova City Ranger. Oceníš jeho skladnosť, ale aj dobré jazdné vlastnosti a moderný dizajn. Na svoj typ má väčšie gumové kolesá s odpružením, vďaka ktorým si poradí aj so zhoršeným mestským terénom. Funkcia automatického skladania umožňuje zložiť kočík behom pár sekúnd do kompaktnej veľkosti. Športové sedenie je dostatočne priestranné, takže sa do neho zmestí aj väčšie dieťa až do 22kg hmotnosti.

Prípadne si pozri aj Avove podobný model CBX Etu Plus.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally