Existuje dokonalý športiak?

Zodpovedané
3. máj 2022

Ahoj,

nenašla som vysnívaný kočík, ktorý spĺňa moje požiadavky. Vždy je tam nejaký kompromis. Mám Baby Design Wave a som spokojná aj s hojdaním, odpružením, košíkom, madlom, ľahom, dizajnom. Len nedá tak štrk a kamene ako by som chcela. Aj ten úplný sed tam chýba a ešte k tomu hrkoce. Inak paráda.

Teraz mám aj Bebetto Nico Estilo. Dizajn krásny, kolesá super, ale to je asi všetko. Hrozne ťažko sa s ním manévruje, krátke vnútro, strieška hneď nad hlavičkou, ale madlo top.

Moje požiadavky:

  • športiak (môže byt z dvojkombi ale tam už cena zaváži),
  • terénny s odpružením a aspoň dostatočným hojdaním,
  • úplný ľah a sed,
  • madlo blízko bábätku, napr. Britax B-motion ho ma strašne ďaleko,
  • ľahké manévrovanie,
  • xxxl strieška s okienkom (2 by boli top) a dostatočný nákupný košík a nánožník ak by bol vyšší než madlo,
  • polohovateľná rukoväť,
  • muž nechce skladanie sedadlom von (ja by som prežila, Easygo Optimo Air sa mi v obchode zdal super),
  • cena okolo 200 eur +-,
  • a farba pekná je už len bonus.

Aké sú Tvoje odporúčania pre môj kočík?

Ďakujem

Ahoj,

žiadny kočík nie je dokonalý a vždy je potrebné urobiť nejaký ústupok.

Odporúčam napríklad modely Petite&Mars Street+ Air a Espiro Sonic Air. Obidva majú vyššiu nosnosť, dobré jazdné vlastnosti vďaka nafukovacím kolesám a patria k tým lacnejším.

Ak Ťa zaujali, tak si prečítaj túto otázku z poradne, kde som ich porovnala.

Ďalej by mohol vyhovovať aj EasyGo Quantum Air. Nový model má navyše zosilnenú konštrukciu a zvýšenú nosnosť až na 22 kg.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia