Existuje športový kočík do ťažkého terénu, ktorý sa ľahko skladá a má nastaviteľnú výšku rukoväte?

Zodpovedané
14. sep 2023

Ahoj,

chcela by som športový kočík od 6 mesiacov.

Ďalšie požiadavky:

  • čo najvyššia nosnosť,
  • sklopná opierka do 180 stupňov,
  • podopieranie nôh nech sa dá sklopiť,
  • nastaviteľná výška rukoväte,
  • čo najľahší - časté skladanie a vykladanie z auta,
  • ľahko skladateľný - najlepšie jedným ťahom,
  • aj do ťažkého terénu - poľné cesty, sneh,
  • asi nafukovacie kolesá, ideálne jedno vpredu,
  • veľký nákupný košík a veľký priestor v kočíku,
  • dlhá clona,
  • plus nánožník, keďže sa bude používať aj v zime,
  • otočný k sebe alebo naopak,
  • držiak na nápoje a mobil,
  • pohodlný pre dieťatko na sedenie aj ležanie - spanie,
  • sieťka na vetranie a kontrolovanie dieťatka,
  • aby mal aj pérovanie na hojdanie,
  • cena cca do 350 eur.

Existuje vôbec taký?

Je dobré mať aj vložku do kočíka?

Ďakujem

Ahoj,

pri cenovom strope do 350 eur a množstve navzájom sa vylučujúcich Tebou zadaných kritérii Ti neviem pomôcť vybrať správny kočík.

Zlúčenie parametrov – terén, otočnosť, ľahkosť, úplný 180-stupňový ľah - nemá žiadny z dostupných kočíkov na trhu, aj keď sa na cenu nebudem pozerať vôbec.

Rada by som Ti pomohla, no nie vždy je to možné.

Zlúčenie parametrov ako je použitie v náročnom nerovnom teréne (poľné cesty) a úplný 180-stupňový ľah je navzájom vylučujúce. Je to preto, lebo sa bije ochrana zdravého vývoja chrbtice vzhľadom k prenosu možných otrasov k dieťaťu.

Ľahkosť a použitie v náročnejšom teréne spĺňa kočík Thule Urban Glide 2. Ten však zároveň nespĺňa množstvo iných parametrov, ktoré vyžaduješ.

Zváž, či všetky Tvoje požiadavky sú skutočne potrebné.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally