Existuje športový kočík s veľkou ložnou plochou, kvalitným odpružením a nafukovacími kolesami?

Zodpovedané
30. máj 2022

Ahoj,

máme vcelku lacný športiak Bebetto Nico. V podstate všetko mi na ňom vyhovuje, ale syn má skoro dva roky a už je mu primalý na spánok. Syn cez deň spí iba v kočíku. Auto nemáme, chodíme MHD. Syna často uspávam aj v lese, kde je terén.

Kočík je naše všetko. Predpokladám, že synček sa bude chcieť voziť ešte aspoň rok. Chcem kúpiť lepší ako náš súčasný - respektíve hlavne s väčšou plochou na spanie. To mi príde ako hlavolam, ktorý kočík ju akú má reálne.

Aktuálne má synak 92 cm. Ložná plocha nášho Bebetta uvádza 97 cm. Zdá sa mi to divné. Niektoré iné kočíky, kde sa píše menej cm sú zjavne priestrannejšie.

Musíme kúpiť kočík cez bazár. Je aj časovo dosť náročné ísť skúšať x kočíkov od rôznych mamičiek v rôznych lokalitách.

Požiadavky:

  • kvalitné odpruženie (nie také ako Britax B Motion 3 a 4, to je mizerné oproti Bebettu),
  • nafukovacie kolesá (iným neverím),
  • ložná plocha pohodlná pre spánok aspoň do 3 rokov,
  • hmotnosť nie väčšia ako Bebetto, ideálne menšia (čiže určite nie ťažšie ako 14 kg),
  • rúčka nastaviteľná otočná,
  • dostatočne veľká strieška,
  • nákupný košík aspoň tak veľký ako má Bebetto,
  • opierka nožičiek dvihnuteľná, dosť dlhá,
  • cena do 150 úplne max. 200 eur bazárový,
  • radšej štvorkolka ako trojkolka.

Už som takéto parametre skúšala zadávať do kočikopédie, no vychádzali mi stále len buď nezohnateľné modely cez bazár (Bumbleride Indie), alebo nie s nafukovacími kolesami, resp. pridrahé. A možno Vaša kočikopédia neobsahuje úplne všetky kočíky.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

požiadaviek máš naozaj veľa, takže sa nedivím, že Ti náš vyhľadávač nenašiel veľa variant. Limitujúca je hlavne cena, nafukovacie kolesá a väčšie rozmery sedenia aj pre väčšie dieťa.

Tvojim požiadavkám najviac vyhovuje Coletto Joggy 2018, prípadne aj Petite&Mars Street+ Air. Nájdeš u nich nafukovacie kolesá s odpružením, priestranné sedenie, otočnú rukoväť a aj dlhú striešku. Na bazároch sa dajú zohnať navyše za nízku cenu. Lepšie odpružený je určite Coletto, tak sa prikláňam k nemu.

Jednu z najdlhších plôch má aj Britax B-Motion 4 Plus. Pokiaľ by si zľavila zo svojich nárokov, tak môže byť fajn voľbou. Okrem väčšieho odpruženia a materiálu kolies spĺňa všetko. Neviem z akého dôvodu neveríš nafukovacím kolesám, ale aj gumové sú kvalitné a odolné. Síce neposkytujú prirodzené pruženie, ale oproti nim majú jednu veľkú výhodu – nemôžeš ich prepichnúť.

A napadá ma aj Baby Jogger City Premier. Má dobré odpruženie, priestranné a obojsmerné sedenie s dlhou ložnou plochou, hmotnosť do 13 kg, ale nemá nafukovacie kolesá a otočnú rukoväť.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia