Existuje univerzálna ochrana proti vetru?

Zodpovedané
23. jan 2023

Ahoj,

mám starší kočík Mutsy Evo. Synček sa narodí vo februári a chcela by som niečo, aby nefúkalo dnu do kočíka.

Existuje niečo univerzálne ako ochrana proti vetru alebo predĺženie striešky na kočíku?

Pri decembrovej dcére som tam vždy deku pripla a ponadvihovala. Teraz by som chcela niečo efektívnejšie.

Ďakujem

Ahoj,

prikryť kočík bavlnenou látkovou plienkou či dekou je doslova NEBEZPEČNÉ. Nemáš s bábätkom očný kontakt a teda kontrolu, zároveň brániš prúdeniu vzduchu. Toto už určite nerob!

Na zimu môžeš ako ochranu pred vetrom využiť pláštenku do dažďa, ktorá je na model Mutsy Evo veľmi dobre prepracovaná a priliehavá. Zakúpiš ju ako na hlbokú vaničku, tak aj na športovú nadstavbu.

V lete zase určite odporúčam využiť slnečnú clonu (moskytiéru), ktorá je na Mutsy Evo stále dostupná. Je to veľmi praktický pomocník, ktorý vytvára ochranný tieň ale aj chráni pred hmyzom. Ďalšie rady a tipy nájdeš aj v článku, ktorý Ti sem pripínam pre inšpiráciu:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally