Fusak (Lodger Bunker) a zimný overal - nebude to moc? Akú veľkosť overalu kúpiť?

Zodpovedané
15. sep 2020

Ahoj Eli,

idem si k tebe po radu. Po tvojom odporuceni som sa rozhodla pre fusak Lodger Bunker. Sice sme ho zatial neotestovali, ale vyzera super, a dokonca krajsi ako na obrazku.

Teraz rozmyslam nad zimnym overalom. Kedze je fusak teplucky, nebude to uz moc spolu s overalom? Predpokladam, ze je podobne zatepleny ako fusak.

Maly bude mat v oktobri rok, meria 75 cm - tak si myslim, ze 12-18 mesiacov velkost by mala byt fajn? (Kedze neviem ake su tie velkosti v skutocnosti.) Zatial este beha len trosku s pomocou inych trosku, takze predpkladam, ze v zime asi bude aj tak viac v kociku.

Dakujem za radu.

Ahoj,

za mňa k fusaku Lodger - vyslovene teplý zimný overal nie je potrebný. Lepšie je viacero (tenších) vrstiev, ktoré môžeš podľa potreby pridávať či vyzliekať podľa teploty bábätka za krkom, prípadne spotenia celkovo.

Čiže spodné body, dlhé rukávy (kľudne aj 2x), svetrík (kľudne aj 2x), bundička, a dole pančušky legínky a teplé nohavice (alebo dve vrstvy tenších až stredných) by som do fusaku dávala ja skôr.

Zimný overal sa tam každopádne určite, najmä teda s menším (pod roka pol) dieťatkom zmestí, ale to by som brala len ako riešenie do veľmi tuhej zimy, alebo ako možnosť, keď vieš, že dieťatko bude z kočíka/fusaku vychádzať napr. na hranie do snehu, sánkovanie sa a pod. 12-18 mesiacov veľkosť by mala byť na 99% fajn. Jedine, že by si kupovala niekde, kde je číslovanie menšie (Zara a Lindex v niektorých líniách mali menšie veci, ale u zimných overalov by to nemal byť problém).

Ale ja každopádne poradím radšej tenší, napr. flísový overal, ak nepôjde moc z kočíka von. A vrstviť pod neho (plus Lodger) a pre prípad dlhej prechádzky či tuhej zimy v košíku dečku, ktorá sa to fusaku dá ešte strčiť.

Sama uvidíš podľa potreby. Všade je iná zima a každé dieťatko je iné...toť moja skúsenosť 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli