Gesslein FX4 Life, Stokke Beat, Mamas&Papas Occaro - aký kvalitný, skladný kombinovaný kočík?

Zodpovedané
3. jún 2020

Ahoj Eli,

chcela by som sa opýtať, či je niekde recenzia na kočík Gesslein FX4 Life. Je veľmi krásny, ale nikde som nevidela žiadnu recenziu, dokonca ani video, čo bežne býva aspoň na Youtube. Neviem, či sa skladá korýtko spolu s konštrukciou, alebo každé zvlášť - lebo to je pre mňa dosť podstatné kvôli častému cestovaniu. A prosím ťa, keby som chcela kúpiť tento kočík, tak musím kúpiť športový, plus vaničku a autosedačku? Je potrebné kúpiť ešte nejaké adaptéry?

Potom ešte uvažujem nad Stokke Beat, ten je tiež krásny, má super skladanie.

No a nakoniec Mamas and Papas Occaro, tam sa mi zas páči dizajn.

Ktorý by si mi odporučila? Som dosť vysoká - 175 cm - a chudá, takže niečo, čo zvládnem nakladať a vykladať do auta, ale zas aby nebol nízky. Neočakávam, že viac ako 2 ročné dieťa sa bude v otočnom kočíku voziť, starší v 2 rokoch lieta na odrážadle, a na to občasné vozenie už budem riešiť len obyčajný šport. kočík (ako napríklad Greentom).

Cenový limit nemám, radšej jeden poriadny kočík, ako kupovať po polroku druhý.
Vybrala by si si z týchto troch, alebo niečo úplne iné?

Ahoj,

Gesslein FX4 Life je novinka a teda ho ešte má málo ľudí.

Gesslein FX4 Life

Každopádne vychádza (konštrukcia) z Gesslein Indy (je prakticky totožná). To v praxi znamená, že pozri aj po jeho recenziách, ak chceš vedieť niečo bližšie. Každopádne, kočík - konštrukcia je super kompaktná, tam sa nebojím. Mala by sa dať skladať aj so sedadlom, čo je samozrejme nie vždy tak kompaktné, a konkrétne korýtko Life-u bude zaberať nejaké miesto. Mne osobne sa osvedčilo skladať veci oddelene, možno to je krok navyše, ale lepšie sa mi kombinácie skladali do kufra. Celkovo FX4 Life považujem za dobrý a ľahký model, navyše s nastaviteľnou výškou. A príde mi, že dosť predčí aj typovo podobné Joolz-y. A áno, bude treba dokupovať vaničku a vajíčko - a aj adaptér sa doobjednáva, stojí okolo 30 eur.

Gesslein Indy Style

Stokke Beat je ľahší, skladnejší, ale aj mestskejší, s pár zatiaľ nedotiahnutejšími detailmi. Ak ti ide vyslovene o skladnosť, za na super voľba, ale nesmieš očakávať nejaký brutál terén. Výška sedadla ti ale bude určite vyhovovať tiež.

Stokke Beat

Mamas&Papas Ocarro je oproti ostatným nižší, ale určite kvalitný. Ja som s M&P kočíkmi nemala výškový problém a to mám 176 cm. Ak sa ti páči, skladnosťou aj výkonom je dobrý, aj keď rátaj s výrazne menšou hlbokou vaničkou.

Mamas&Papas Ocarro

Celkovo, ja by som sa Gesslein-u nebála, ak ťa ozaj zaujal. Podľa mňa je dobrý a kvalitný a konštrukcia je fajn skladná. Všetky majú ale niečo do seba a je to aj dosť o tom, z ktorého máš ty dobrý pocit. Príde mi že výdržou a funkčnosťou si si všetky vybrala dobre, tak už len vybrať, ktorý ti sedí najviac.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli