Golfový kočík pre 18mesačného. Easywalker Buggy+, Maclaren Techno XT? A bude stačiť aj na zimu?

Zodpovedané
6. júl 2020

Ahoj.

Plánujeme prejsť na golfový kočík. Malý má 18 mesiacov, stále obľubuje kočík, ale aj rád behá.

Vyberám medzi Easywalker Buggy+ , alebo Maclaren Techno XT. Vieš mi povedať, či takýto kočík bude stačiť na zimu? Ci radšej zostať pri športovom.

Vďaka

Ahoj,

začnem všeobecnejšie. Podľa mňa by takýto typ kočíka na zimu aj stačil - myslím niečo ako golfky alebo ľahší športiak, no dosť to záleží od tvojich očakávaní. Ak sa vyslovene pýtaš, či to bude ok, ak nasneží a vy pôjdete von - no, podľa toho ako nasneží, ale s golfáčom sa narobíš. Rovnako s akýmkoľvek ľahším športiakom alebo hocičím, čo nemá velikánske kolesá.
Na druhú stranu, kúpiť si niečo veľké a s veľkými kolesami len preto, že však v zime môže byť sneh, je pri staršom dieťatku čo už aj behá blbosť. Takže kompromisom je mať taký menší kočík, ale rátať s tým, že v zime proste pôjdete len po odhrnutých cestách a že to med lízať tak úplne nebude. ALEBO si čisto na zimu nechaj - uskladni športiak, čo už máš. Ale trepať väčší kočík mimo toho mi pri väčšom dieťatku, čo si rado pobežká, nepríde optimálne.

Z tvojho výberu by som asi skôr uprednostnila Maclaren Techno XT - čo sa ovládateľnosti týka, bude ti skôr pomocníkom, ak rátaš aj s tou zimou. Zázraky nečakaj, ale je to dobrý gofláč.

Maclaren Techno XT

EW Buggy+ nie je vôbec zlý, ale Maclareny sú jednoducho odolné nezmary 🙂

Easywalker Buggy+

Druhá vec, čo by som ale navrhla, je možno pozrieť sa po skladnejšom športiaku, čo zvládneš ako šoférovať, tak aj zložiť jednou rukou. A ešte by mohol mať aj väčšie, nezdvojené kolesá. Taký by aj ten sneh skôr dal. Konkrétne hovorím o Cybex Eezy S+2, prípadne jednotkovej generácii Cybex Eezy S+. Budeš mať kočík podobnej funkcionality, v porovnaní s golfovým kočíkom, ale ovládateľnejší, jazdne trochu lepší a ešte aj kolesami praktickejší. A menej dlhý po zložení 😉

Cybex Eezy S+²

Cybex Eezy S+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli