Hauck Rapid 4S alebo Hauck Runner? Čo si myslíš o športových kočíkoch resp. aj značke? Je to na horší terén na výletoch pre 2r.

Zodpovedané
18. nov 2020

Ahoj Eli,

prosim ta, co si myslis o tomto kociari? A celkovo o tej znacke. Chcela by som ho pre starsieho 2 rocneho, ked ideme na celodenny vylet... mame aj Easywalker Buggy XS, ale to je skor na prepravu lietadlom a ked ideme po chodnikoch alebo inom horsom terene, tak tie kolieska nestacia...

Dakujem

Ahoj,

značka Hauck za mňa akurát k tým lepším nepatrí. Mrzí ma to, asi by si chcela počuť niečo iné, ale úprimne pre mňa predstavuje taký ten výber lacnej - cenou aj prevedením - značky, ktorá často hrká, nedrží. Alebo je úplne najjednoduchšia napríklad aj v materiáloch, poťahoch, polstrovaní), aká môže byť. Nehovoriac o dizajne, ten samozrejme v istých cenových kategóriách tak nezaváži.

Hauck Rapid 4S je ešte z tých lepších, ale bežných mestskejších športových kočíkov. Okrem ceny je fajn aj priestor v sedadle a nastaviteľná rukoväť, čo zlepšuje aj jeho ovládateľnosť. Aj by som ti ho odporučila, ale na terén to moc nebude.

Hauck Rapid 4S

Tam by asi Hauck Runner sedel skôr Je to však lacnejší, skôr tvrdší kočík.

Hauck Runner

Ja by som na ťažší terén odporučila skôr niečo kvalitnejšie, hoc i bazárové. Napr. second-handovú trojkolku značky Baby Jogger. Ale tiež je dobré si uvedomiť, že na výlet asi nechceš niečo ozaj väčšie, čo zaberie viac kufra.

Baby Jogger City Elite 2

Baby Jogger City Elite

Tak si asi zváž priority. Ak je ňou terén, tak to skôr bude väčší kočík a ideálne trojkolesový. Ak skôr spratnejší stred, tak kľudne aj ten Rapid 4S.

Dám ti ale ešte jednu možnosť - skôr miesto Runnera asi pozeraj po Britax B-Motion 4 Plus. To je aspoň pevnejší a aj pre dieťa pohodlnejší športový kočík. A aj ho skôr po dopoužívaní predáš. Takže finančne, aj keď stojí o trošku viac, bude v konečnom dôsledku lacnejší.

Britax B-Motion 4 Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli