Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hlboký kočík (príp. s autosedačkou) a terénnymi kolesami pre zimné dieťa, max cca 400 eur, nie najnižší

Zodpovedané
5. aug 2020

Dobrý deň,

lámem si hlavu nad výberom svojho úplne prvého kočíka. Budem mať decembrové dieťa a sme veľmi aktívny mladí ľudia. Potrebujem poradiť.
Čo sa týka športovej časti, absolútne ju nepotrebujem, lebo športový kočík mám zvlášť úplne nový. Takže hľadám len hlboký kočík poprípade s vajíčkom.

Dnešné kočíky sa mi zdajú veľmi nízke - obaja sme síce celkom nízky, ale hľadám niečo, pri čom sa nebudem musieť skláňať hlboko, keď budem svoje dieťatko ukladať do kočíka.

Na druhej strane - nepáčia sa nám malé kolieska v predu, vyslovene ich nechcem, ak majú byť menšie nevadí, ale nie úplne maličké. A uprednostňujeme nafukovačky a nejaké to odpruženie, nakoľko veľa času trávime v prírode a na dedine. Priateľ vyžaduje terénne kolesá 😂 Nepáčia sa nám retro kočíky.

Cena tak max okolo 400 €, keďže by to malo byť bez športovej časti. Prosím povedzte, že pre nás existuje ten pravý kočík.
Ďakujem za Váš čas 🌹

Ahoj!

Je to trochu oriešok, lebo aktuálne sa len veľmi málo kočíkov predáva čisto hlbokých, teda len vaničková časť a konštrukcia. Tých pár, čo tak zoženieš, potom ešte prefiltorvať cez ‘mal by mať vyššie položenú vaničku’ a ‘nemal by mať malé predné kolesá’ plus cenové ohraničenie na 400 eur, a máš takmer nesplniteľnú úlohu. Preto skôr poradím cenovo dostupnú dvojkombináciu, ak teda musí byť nový, s tým, že otočný športiak buď budeš využívať len krátko - na začiatok, alebo proste po dopoužívaní vaničky predáš… a takým modelom by bol napr. Muuvo Quick 2.0 - dostupný, vanička vysoko… podobnými na ďalšiu inšpiráciu by bola Zopa Move alebo Moon ReSea S. A jeden taký trošku favorit pre mňa, čo sa oplatí spomenúť (v dvojkombi - len má vaničku trošku nižšie, než zvyšné spomenuté) - Joie Versatrax. Fakt mi prídu praktické, lebo kolesá nie sú najmenšie, vaničky sú priestranné a vyššie, a pritom sú to kočíky aj dostupné, aj dostatočne pevné, a ešte aj malé/skladné, nie ťažké.

Ak by to fakt musel byť jedine hlboký kočík, tak realisticky tak zoženieš iba Cam Dinamico Up - čo je ľahší, skladný, ale nižší model so super vaničkou a super celkovo v hlbokej časti, ale predné kolesá nie sú moc terénne (zadné sú nafukovačky). Treba si ho vyskladať kúpou podvozku samostatne (https://www.heureka.sk/?h[fraze]=cam+dinamico+p...) a vaničkovej nadstavby samostatne (https://www.heureka.sk/?h[fraze]=cam+hlboká+van...). Z vyšších napr. taký Euro-Cart Campo, ale tu nie som presvedčená ani o kvalite, a teda váha + skladnosť bude slabou strýnkou kočíka takisto. (https://www.svetkocikov.sk/kociky.euro.cart/eur...)

Ak môžem ešte poradiť inú variantu, ja osobne by som pri tom, že by som už mala športovú časť, kúpila najpravdepodobnejšie niečo z bazára. Ak chcete, aby to bolo kvalitné, terénne, nie najnižšie, kuk bazárové Emmaljunga kočíky. Niečo ako https://deti.bazos.sk/inzerat/114011587/emmalju...


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.