Hlboký kočík (príp. s autosedačkou) a terénnymi kolesami pre zimné dieťa, max cca 400 eur, nie najnižší

Zodpovedané
5. aug 2020

Dobrý deň,

lámem si hlavu nad výberom svojho úplne prvého kočíka. Budem mať decembrové dieťa a sme veľmi aktívny mladí ľudia. Potrebujem poradiť.
Čo sa týka športovej časti, absolútne ju nepotrebujem, lebo športový kočík mám zvlášť úplne nový. Takže hľadám len hlboký kočík poprípade s vajíčkom.

Dnešné kočíky sa mi zdajú veľmi nízke - obaja sme síce celkom nízky, ale hľadám niečo, pri čom sa nebudem musieť skláňať hlboko, keď budem svoje dieťatko ukladať do kočíka.

Na druhej strane - nepáčia sa nám malé kolieska v predu, vyslovene ich nechcem, ak majú byť menšie nevadí, ale nie úplne maličké. A uprednostňujeme nafukovačky a nejaké to odpruženie, nakoľko veľa času trávime v prírode a na dedine. Priateľ vyžaduje terénne kolesá 😂 Nepáčia sa nám retro kočíky.

Cena tak max okolo 400 €, keďže by to malo byť bez športovej časti. Prosím povedzte, že pre nás existuje ten pravý kočík.
Ďakujem za Váš čas 🌹

Ahoj,

je to trochu oriešok, lebo aktuálne sa len veľmi málo kočíkov predáva čisto hlbokých, teda len vaničková časť a konštrukcia. Tých pár, čo tak zoženieš, potom ešte prefiltrovať cez "mal by mať vyššie položenú vaničku" a "nemal by mať malé predné kolesá" plus cenové ohraničenie na 400 eur a máš takmer nesplniteľnú úlohu.

Preto skôr poradím cenovo dostupnú dvojkombináciu, ak teda musí byť nový s tým, že otočný športiak buď budeš využívať len krátko - na začiatok. Alebo proste po dopoužívaní vaničky predáš. A takým modelom by bol napr. Muuvo Quick 2.0 - dostupný, vanička vysoko.

Muuvo Quick 2.0

Podobnými na ďalšiu inšpiráciu by bola Zopa Move alebo Moon ReSea S.

Zopa Move

Moon ReSea S

A jeden taký trošku favorit pre mňa, čo sa oplatí spomenúť (v dvojkombi - len má vaničku trošku nižšie, než zvyšné spomenuté) - Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Fakt mi prídu praktické, lebo kolesá nie sú najmenšie, vaničky sú priestranné a vyššie. Sú to kočíky aj dostupné, aj dostatočne pevné a ešte aj malé/skladné, nie ťažké.

Ak by to fakt musel byť jedine hlboký kočík, tak realisticky tak zoženieš iba Cam Dinamico Up - čo je ľahší, skladný, ale nižší model so super vaničkou a super celkovo v hlbokej časti, ale predné kolesá nie sú moc terénne (zadné sú nafukovačky). Treba si ho vyskladať kúpou podvozku samostatne a vaničkovej nadstavby samostatne.

Cam Dinamico Up

Z vyšších napr. taký Euro-Cart Campo. Ale tu nie som presvedčená ani o kvalite a váha + skladnosť bude slabou stránkou kočíka tak isto.

Euro-Cart Campo

Ak môžem ešte poradiť inú variantu, ja osobne by som pri tom, že by som už mala športovú časť, kúpila najpravdepodobnejšie niečo z bazára. Ak chcete, aby to bolo kvalitné, terénne, nie najnižšie, kuk bazárové Emmaljunga kočíky.

Emmaljunga Edge Duo S

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT90 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli