Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zopa Move

Popis

Zopa Move je novinkou druhej polovice roka 2019. Tento ľahký a relatívne skladný, pritom však plnohodnotný športový či voliteľne kombinovaný kočík je dostupný v troch farbách, spárovaných buď so striebornou, alebo čiernou konštrukciou. Rám je mestský, ale pre hladšiu jazdu vybavený odpružením tlmiacim nárazy, ako aj zadnými väčšími kolesami. Všetky kolesá sú gumové. Výhodou je aj teleskopicky nastaviteľná rúčka a priestranný nákupný košík.

Športové sedadlo môžeš voziť v smere aj protismere jazdy. Sklopiť sa dá v chrbtovej i nožičkovej časti až do ľahu, a vybavené je naviac aj rozšíriteľnou strieškou s vetracím okienkom. Bonusom je vrecko na opierke chrbta. Striešku dokážeš predĺžiť i odvetrávať i u voliteľnej, priestrannej hlbokej vaničky. Ku športiaku je dodávaná pláštenka a nánožník - ďalšie príslušenstvo, ako napríklad adaptéry k autosedačkám typu Maxi-Cosi, si musíš dokúpiť zvlášť.
Viac informácií na oficiálnej stránke Zopa Move

Parametre

Značka
Zopa
Typ
športový, dvojkombinácia, trojkombinácia
Hmotnosť (v kg)
10
Rozmery v rozloženom stave (vך×d cm)
102 × 57 × 92
Rozmery v zloženom stave (vך×d v cm)
88 × 51 × 28
Pôvod značky
Česká republika
Maximálne zaťaženie sedadla (jedno dieťa - v kg)
15
Doporučený vek dieťaťa (v mesiacoch)
0 – 30
Otočné sedadlo
Korýtkové sedenie
Ďalšie parametre

Otázky a odpovede

Premýšľam nad týmto kočíkom. Od kedy je vhodný? Mám možnosť kúpiť, ale bábo sa mi narodí na začiatku apríla a neviem, či by som ho vôbec tento rok využila. Hlboký kočík mám (pre malé bábätko)...
Ahoj, v úplnom ľahu môže do športiaku ísť aj ešte nesediace, teda už pármesačné bábätko. Ak máš ale hlboký kočík, a stále si nie si istá, proste počkaj na neskôr, a sama uvidíš, kedy sa ti bude športiak hodiť/a či sa ti náhodou nezmenia požiadavky na kočík... Všeobecne neodporúčam kupovať športový kočík, ak ešte bábo nie je ani na svete, ty si nie si istá, či a kedy ho vlastne využiješ, a nad kúpou vidí primnoho otázok. Kupuj len ak si si istá, alebo keď máš ponuku na tak dobrú cenu, že proste nevieš odmietnuť ;-)
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako ste spokojnný s týmto kočiarom?
Ahoj, pre skúsenosti sa pozri pod číslo vyššie - rozkliknutím si rozbalíš mamičkovské recenzie, čo tu máme (aktuálne 5). Okrem toho neváhaj využiť naše fórum: https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/skusenosti-s-kocikom-zopa-move-2019/, príp. sa spýtať v skupine Kočíkovo: https://www.modrykonik.sk/group/2092/
Do akého veku sa dá používať športová časť? Zdá sa mi krátky.
Zdravím, je to veľmi individuálne a záleží od dieťaťa - veľké dieťa v ňom vydrží samozrejme kratšie ako nejaké drobátko. Každopádne realisticky ti vydrží do dvoch, dva a pol roka (so zimným fusakom samozrejme bude miesto ešte obmedzenejšie). Je to dané otočnosťou sedadla, ktorá z priestoru uberie automaticky - pri každom športovom kočíku; takže pri reverzných sedákoch treba automaticky rátať s kratšou dobou použiteľnosti než u priestrannejších neotočných modelov.