Hlboký kočík s kvalitnou autosedačkou, do mesta na dlhé prechádzky, bez cenového limitu

Zodpovedané
12. okt 2020

Ahoj Eli,

Idem si po radu. Keďže ja sa do kočíkov vôbec nevyznám, nechám si poradiť. Neviem, či vôbec existuje dokonalý kočík pre nás, ale skúsim.

Chceli by sme hlboký kočík s vajíčkom, aby sa vajíčko dalo aj upevniť namiesto vaničky. O cene nemáme absolútne predstavu, takže ani nemáme strop a sme ochotní zainvestovať. Chceme plné kolieska a najlepšie, aby matrac v kočíku nebol kokosový.

Budeme chodiť na dlhé prechádzky, tak 5 km denne a viac. 90% v meste. Čiže s kočíkom by sa malo ľahšie manipulovať. Do auta ho budeme brať tak raz do mesiaca a v bytovke máme veľký výťah, čiže o skladnosť mi až tak nejde. Nie sme vysokí. A posledná informácia, že športový kočík už viacmenej máme, takže hľadáme vyslovene hlboký kočík a najlepšie s dobrým vajíčkom.

Ďakujem za každú radu. 🙏🏻

Ahoj,

dobrá správa je, že len málo matracov vo vaničkách býva kokosových. Obvykle to z nejakého dôvodu používajú ako predajný argument poľské kombinácie a takú by som pri neexistencii cenového limitu absolútne neodporúčala. Na veľa veľa prechádzania, ktoré popisuješ, podľa mňa treba vynikajúcu ovládateľnosť a kvalitu.

Prvým takým, čo by tomu vyhovoval by podľa mňa bol Britax Go BIg2. Obvykle je predávaný ako športiak či kombinácia. Preto buď odporučím kúpiť celú kombi a neskôr predať. Je to žiadaný kočík a nebude to zasa nijaká strašná strata, ak vaničku využijete plnohodnotne a športiaku aspoň dáte šancu. Alebo poradím skontaktovať sa s predajcami tejto značky a modelu a dohodnúť sa na vyskladaní na začiatok čisto podvozku a hlbokej vaničky. Malo by to byť absolútne reálne, ale vždy je lepšie sa popýtať, nie každý bude ochotný.

Britax Go Big2

Römer vajíčka sú pritom mimoriadne bezpečné (ale s odlišnými, Maxi-Cosi adaptérmi vieš dokúpiť aj iné bezpečné značky - sedia na ne napr. aj polohovateľné Joie i-Level či Kiddy Evolition Pro, ktoré sú naviac vhodné aj zo zdravotného hľadiska).

Mojou druhou radou bude vyskladať si podvozok a hlbokú časť + adaptéry kvalitnej značky, napr. Emmaljunga má kvalitné podvozky a priestranné vaničky.

Emmaljunga Edge Duo S

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT90 Ergo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli