Hmotnosť kočíka vo verzii s vaničkou verzus so športovým sedením. Je bežné, že sa ich hmotnosť výrazne líši?

Zodpovedané
26. feb 2024

Dobrý deň,

veľmi ďakujem za perfektnú odpoveď.

Ohľadom manipulovateľnosti chápem, že ako to myslíš. Asi by som to rozdelila na manipulovateľnosť pri jazde (tam víťazí Britax) verzus manipulovateľnosť v zmysle jednoduchosti prenosu kočíka.

Môžeš mi prosím potvrdiť, že to chápem správne:
Celková hmotnosť kočíka Britax Smile 5Z vo verzii s vaničkou verzus verzia športová. Podľa dostupných informácií som pochopila, že:

  • podvozok + kolesá vážia 9 kg,
  • samotná vanička váži 3,8 kg,
  • samotné športové sedenie váži 13,8 kg.

Z toho mi vyplýva, že celková hmotnosť kočíka s vaničkou je 9 + 3,8 = 12,8 kg.
Celková hmotnosť kočíka so športovým sedením je 9 + 13,8 = 22,8 kg.

Je to naozaj tak, že rozdiel v hmotnosti týchto 2 typov sedenia je 10 kg?

Ide mi o to, aby som bola schopná kočík sama vynášať do niekoľkých schodov.

Celková hmotnosť kočíka Joolz Day5 s hlbokým lôžkom: 12,5 kg, so športovým sedením: 12 kg. Obe verzie sedenia teda vážia skoro rovnako.

A v neposlednom rade – aká je „normálna hmotnosť“ (únosná na prenášanie do 5 schodov, zdvíhanie pri skladaní do auta a pod.) kočíka s vaničkou vs. športovým sedením?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

máš chybu v základných údajoch kočíka Britax Smile 5Z, a preto Ti vychádzajú nezmyselné čísla celkovej váhy jednotlivých nadstávb posadených na konštrukciu.

  • konštrukcia s kolesami váži: 9 kg,
  • samostatná vanička váži: 3,8 kg,
  • konštrukcia s nasadeným športovým sedadlom váži: 13,8 kg.

A teda váha samostného športového sedadla je 13,8 - 9 = 4,8 kg.

  • konštrukcia kočíka s nasadenou hlbokou vaničkou = 14,8 kg
  • konštrukcia s nasadeným športovým sedadlom = 13,8 kg

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally