Je ako súrodenecký kočík lepší Baby Jogger City Mini GT2 Double alebo Thule Urban Glide Double?

Zodpovedané
2. jún 2022

Ahoj,

potrebovali by sme súrodenecký kočík pre novorodenca a 14-mesačné dieťa. Viac sa mi pozdáva sedenie vedľa seba, ale neviem, či sa všade zmestím.

Rozhodujeme sa medzi Thule Urban Glide Double a Baby Jogger City Mini GT2 Double.

Chceme hlavne plnohodnotný športiak na výlety a presuny. Dôležitá je ľahká manipulácia a skladanie, vanička pre začiatok pre menšieho a dobré jazdné vlastnosti - mesto, dedina plus ľahší terén na výletoch.

Ktorý z týchto dvoch kočíkov je lepší?

Ďakujem

Ahoj,

s obidvomi kočíkmi prejdeš v pohode 80 cm dverami. Jediný problém býva v obchodoch - v uličkách alebo pri pokladniach. Je to však riešiteľný problém, lebo môžeš využiť pokladňu pre handicapovaných. Obidva sú veľmi dobrou voľbou a sama by som mala veľkú dilemu pre ktorý sa rozhodnúť 🙂. O niečo málo užší je Baby Jogger City Mini GT2 Double, ktorý mi aj na Tvoje potreby príde vhodnejší. Skvele sa hodí do mesta, na dedinu a aj do občasného zhoršeného terénu. Oproti Thule má priestrannejšie sedenie a je skladnejšie. Nevýhodou je menšia hlboká vanička a ťažšia hmotnosť (16 kg).

Thuľa Urban Glide 2 Double je o 1 kg ľahší kočík (15 kg) a o niečo lepšie sa s ním manipuluje vďaka veľkým nafukovacím kolesám. Volila by som ho v prípade, ak by prechádzky v prírode prevládali nad mestom alebo pokiaľ športuješ. Nevýhodou je nemožnosť polohovania nôh, ktoré je nutné dokúpiť zvlášť. Hlbokú vaničku má o trochu priestrannejšiu. Môžeš oceniť aj ručnú brzdu či uzatvárateľný nákupný košík.

Ja sa o niečo málo vo výbere prikláňam k Baby Jogger City Mini GT2 Double, ale ak sa rozhodneš pre Thuľa Urban Glide 2 Double, tak nebudeš určite sklamaná.

Držím palce vo výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia