Je bezpečné jazdiť s Thule Urban Glide 2 po poľných cestách?

Zodpovedané
20. júl 2022

Ahoj,

bývame na dedine, takže dieťa vozím väčšinou po poľnej ceste, ktorá je vcelku rovná. Miestami je vysypaná kamením, tam to dosť drncá.

Je bezpečné jazdiť s Thule Urban Glide 2 po poľných cestách?

Napadlo ma, či tie otrasy nemôžu mať zlý vplyv na chrbticu. Ale snáď je Thule dosť odpružený. A keď dieťa zvláda pády na zadok, tak si s tým snáď poschodí poradí aj v kočíku.

Mám radšej chodiť len po ceste?

V športiaku vozíme asi od 8 mesiacov. Dieťa má teraz 10 mesiacov.

Ďakujem

Ahoj,

10-mesačné dieťa je už dostatočne pevné, takže mu takáto jazda nemôže nijako uškodiť. Niečo iné platí pre novorodencov a malé bábätká, u nich sa naozaj neodporúča jazdiť po drncavom povrchu.

Thule Urban Glide 2 je veľmi dobre odpružený, určite by som sa toho nebála a v pokoji ďalej vyrážala na prechádzky aj do zhoršeného terénu. Kočík je na to priamo určený 🙂.

Odporúčam zaaretovať predné koleso, kočík potom prejde nerovnosti ľahšie.

Keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia