Je Cybex Eezy S+ vhodný aj na zimu?

Zodpovedané
29. mar 2019

Máme Cybex Balios S, ktorý ako kombináciu s vaničkou používame už od narodenia, momentálne športovú časť. Nemám proti nemu výhrady, no chystáme sa na dovolenku lietadlom a aj keby sme nešli, chcem niečo skladnejšie, ľahšie a kompaktnejšie. Dva kočíky však doma nechcem, tak sa mi naskytla otázka, že keby som vymenila Balios S za Eezy S+, ako si ten poradí v zime v meste a či vôbec je vhodný do zimy. Syn bude mať v zime rok a pol.. Prípadne, či vôbec nejaký ľahší kočík je vhodný aj na zimu... Je možné, že sa dvom kočíkom v byte nevyhnem.. Prosím o radu 🙂

Vďaka,
Nia

Ahoj,

Cybex Eezy S+ je ultrakompaktný kočík vhodný aj do lietadla, tak ho tak treba aj brať. Výhodou oproti ostatným v jeho kategórii je pomerne dlhá chrbtová opierka, ale tiež kolesá väčšie, než he bežné. Zvládnu tak aj nejaké tie nerovnosti, ale určite ho netreba brať ako terénny model.

Cybex Eezy S+

Cybex Balios S je podobným mestským kočíkom, čo zvládne aj nerovnosti či trávu vďaka nie najmenším kolesám s miernym odpružením. Povedala by som, že výkon týchto dvoch kočíkov, čo sa terénu a snehu týka je porovnateľný. Akurát u Eezy S+ rátaj s podstatne nižšou váhou a teda aj jednoduchšou konštrukciou a vlastnosťami, preto na pocit môžeš vnímať rozdiel.

Cybex Balios S

Ak však hovoríme o zime mestskej, teda prechádzkach najmä po odhrnutých chodníkoch a snehu ušľapanom, podľa mňa to zvládneš aj s ľahším modelom. Ono vždy záleží, čo očakávaš - lebo také prechádzky po náročnejšom snehu budú ťažšie so skoro každým kočíkom.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli