Je do obchodu a do terénu vhodnejší trojkolesový alebo štvorkolesový kočík?

Zodpovedané
30. máj 2022

Ahoj,

hľadám kočík do 300 eur. Chcem kočík aj do obchodu a aj do terénu.

Ktorý by bol najlepší, čo sa týka ceny a aj využiteľnosti?

Je lepšie kúpiť troj alebo štvorkolesový?

Ktorý kočík sa lepšie ovláda?

Ďakujem

Ahoj,

túto otázku si pri výbere kočíka mamičky kladú veľmi často. Pozri na naše video, kde sa tejto téme venujeme. Určite budeš mať po jej zhliadnutí väčšie jasno, ktorý kočík bude vhodný práve pre Teba. 🙂

Trojkolesové kočíky mávajú často väčší rozchod zadných kolies, takže do obchodu, kde sú často užšie regály sú lepšie klasické štvorkolesové kočíky. Čo sa týka terénu, tak by sa dalo všeobecne povedať, že trojkolky majú v teréne lepšie jazdné vlastnosti. Avšak nie každému musia vyhovovať. Majú aj o trochu iné ovládanie. Napríklad vtedy, keď s nimi nabiehaš na obrubník. Veľmi dôležité je, aby Ti kočík vyhovoval a sadol do ruky. Potom je jedno koľko kolies má 🙂.

Ja osobne mám Baby Jogger City Mini GT2, ktorý je ľahko ovládateľný v obchode a zároveň prejde aj terén. GT2 patrí k tým kompaktnejším trojkolkám. Má 10,4 kg a príde mi ako rozumný kompromis medzi mestským a terénnym kočíkom. Hoci má menšie kolesá a nie sú nafukovacie, tak jazdné vlastnosti má veľmi dobré. Na bazároch sa dá zohnať za fajn cenu. Prípadne odporučím aj jeho starší model Baby Jogger City Mini GT, ktorému chýba odpruženie zadných kolies polohovanie nôh.

Kočík sme mali aj na testovanie. Ak Ťa zaujíma ako obstál, tak si určite pozri našu video recenziu:

Ak by si dala radšej prednosť 4 kolesám, tak odporúčam cenovo výhodný Petite&Mars Street+ Air, ktorý má všetky kolesá nafukovacie a zvládne aj terén. Hmotnosť má už teda o niečo málo ťažšiu (11,4 kg).

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia