Je Easywalker Harvey3 dobrá voľba pre januárové bábätko?

Zodpovedané
18. júl 2022

Ahoj,

chcela by som sa informovať ohľadom toho, či vidíš podstatné kvalitatívne rozdiely v kombinovaných kočíkoch Easywalker Harvey3 a easywalker jimmey.

Easywalker Jimmey je pravdepodobne novší model, tak nie je k dispozícii veľa užívateľských recenzií. Je drahší a trochu nad náš rozpočet.

Urobíme chybu, keď by sme kúpili lacnejší Easywalker Harvey3?

Naším cieľom je, aby kočík vydržal čo do najvyššieho veku dieťaťa (aj kvalitatívne, aj aby sa tam zmestilo), aby sa ním dalo ako tak dobre manipulovať, bol vhodný pre vysokých rodičov, aj na prechádzky po meste aj po "prašnej" ceste v parku. Naše bábo sa narodí v januári.

Čo všetko ešte treba nutne dokupovať do kočíka?

Na internete sú k dispozícii napr. takéto výhodné sety:
https://www.predeti.sk/kociky/kombinovane-kocik...

Nie je mi jasné, či je vždy výbavou napr. úložný priestor/ košík pod kočikom, alebo vložka v kočíku. Prípadne či treba kupovať nutne viac vložiek do vaničky a pod. Rada by som sa teda kvôli rozpočtu aj zorientovala, či podobný set možno v podstate pokladať za ako keby "kompletku" bez vajíčka, alebo bude potrebné dokupovať veľa ďalšej výbavy.

Ďakujem

Ahoj,

jedná sa o podobný typ kočíkov s rovnakou kvalitou spracovania. Nech sa rozhodneš pre ktorýkoľvek, tak budeš určite spokojná.

Easywalker Harvey3 má výhodu, že sa dá zakúpiť momentálne za veľmi dobrú cenu, takže pri obmedzenom rozpočte sa oplatí určite viac.

Najväčší a najzásadnejší rozdiel je v športovej sedačke. Pri Easywalker Jimmey je to klasická a do úplného ľahu sklopiteľná sedačka, ktorá je viac priestrannejšia.

Pri modeli Easywalker Harvey3 nájdeš korýtkový typ sedenia. Nedá sa povedať, ktorá je lepšia, resp. horšia. Každému vyhovuje niečo iné. Sama som kočíky s korýtkovým sedením mala a bola som s nimi spokojná (dieťa samozrejme tiež 🙂).

Ďalší rozdiel je v hlbokej vaničke. Easywalker Jimmey má vo vaničke tzv. panoramatické okienko, ktoré napomáha lepšej cirkulácii vzduchu počas teplých letných dní. Bábätko môže vďaka nemu pozorovať okolie pri pasení koníkov. Toto odvetrávanie vo vaničke má aj Harvey3, ale len v Prémiovej edícii - Easywalker Harvey3 Premium. Hlboké vaničky sú rovnako priestranné.

Jimmey má ďalej vychytávku vo forme priestranného a uzatvárateľného nákupného košíka, ktorý môžeš jednoducho vycvaknúť a vziať so sebou ako nákupnú tašku. To je veľmi praktické. Zvýšená bola aj jeho nosnosť na 10 kg (pri Harvey3 má nosnosť 5 kg).

Pre bábätko narodené v zime potrebuješ určite fusak. Ten je práve súčasťou výhodného setu, ale dokúpiť si môžeš aj vlastný podľa seba. V spomínanom sete nájdeš navyše ďalej prebaľovaciu tašku, moskytiéru a adaptéry na uchytenie vajíčka. Nákupný košík, pláštenky a výškové adaptéry sú súčasťou kočíka.

Do hlbokej vaničky nemusíš dávať nič, pokiaľ budeš mať fusak. Z jari ho potom vymeníš za prechodový fusak (ľahší) či deku. Na dno vaničky môžeš dať prestieradlo, alebo zložiť látkovú plienku. Podložka sa dáva potom až do športiaka kvôli väčšiemu pohodliu bábätka a jednoduchšej údržbe kočíka. Jej použitie nie je určite nutné.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia