Je kočík Bebetto Luca kvalitný?

Zodpovedané
20. dec 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadom kočíka Bebetto Luca. Konkrétne má zaujíma jeho kvalita a manipulácia - skladanie, rozkladanie. Skladať a rozkladať budem často (možno aj každý deň kvôli presunu autom). Musí byť ľahko manipulovateľný a nech častou manipuláciou nedôjde k skorému pokazeniu. Ďalej veľká športová časť, musí ísť do úplného ľahu.

Pri prvom dieťati som mala Joolz, za mňa top kočík. Avšak teraz hľadám nejakú alternatívu, nakoľko Joolz je cez rozpočet.

Ďakujem

Ahoj,

kočík Bebetto Luca je moderný model, ktorý je na trhu od roku 2014 a prešiel istými dizajnovými vylepšeniami. Medzi mamičkami je obľúbený a populárny. A je dobre hodnotený. Jeho konštrukcia je mohutnejšia, o tom svedčí aj jeho 13,5 kg váha. Manipulácia s ním nie je taká ľahká. Tlačiť 13,5 kg kočík + váha dieťaťa nie je jednoduché a ani jednoručné. Mínusom je iba 15 kg nosnosť športového sedadla, ktorá môže byť časom nedostatočná. Sedadlo je veľmi priestranné s výškou chrbtovej opierky 50 cm. Plus má skoro 100 cm dĺžku ložnej plochy.

Stanovenú nosnosť kočíka neodporúčam z bezpečnostného hľadiska prekračovať - hrozí riziko vzniku úrazu.

A čo sa kvality týka, tak značka Bebetto patrí na trhu k tým lepším, čo sa pomeru cena/kvalita týka. Ja sama odporúčam ich modely v poradni, avšak skôr tie ľahšie a s vyššou nosnosťou. Napr. Bebetto Tito Premium Class alebo Bebetto Pascal Premium Class. Ich mínusom ale je, že ich nezložíš spolu s nasadeným športovým sedadlom.

Po značke Joolz sa Ti každý kočík bude zdať nedostatočný a prechod na inú značku bude náročnejší.

Skôr Ťa chcem naviesť iným smerom. Ak je hotovosť na kúpu kočíka menšia, tak je potrebné uvažovať o kvalitnejšom bazárovom kočíku. Prípadne o novom a Joolz-u podobne nabitom kočíku. Hlavne takom, ktorý využiješ na dlhšie kočíkovacie obdobie.

Skús si pozrieť modely značky Zopa. Taký Zopa Quest alebo Zopa Move Cross by Ti mohli skvele vyhovovať. Quest má dokonca sieťovinou odvetrané športové sedadlo.

Prípadne si pozri akciové dvojkombi modely Moon Rocca Edition. Ten teraz vo výpredaji kúpiš už od 479 eur.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally