Je kočík Bebetto Luca Pro vhodný na dedinu pre júnové bábätko?

Zodpovedané
9. mar 2022

Ahoj,

čakám svoje prvé bábätko - termín mám v júni. Zvažovala som kočík Bebetto Luca Pro celý v eko koži. Veľmi sa mi páči jeho vzhľad.

Moje požiadavky:

  • vhodný pre 165 cm vysokú mamičku,
  • pohyb na dedine,
  • tiché kolesá,
  • trojkombinácia,
  • aby sa dal otočiť v smere jazdy aj v protismere,
  • cena do 500 eur.

Je Bebetto Luca vhodný kočík?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

väčšina poľských kočíkov, teda aj Bebetto Luca má športiak zbytočne ťažký (verzia Pro má 14 kg), s malou nosnosťou (len 15 kg) a neskladný. Je na zváženie, či by Ti aj on vyhovoval a časom si nekupovala ľahšie rovnako ako množstvo ďalších mamičiek. Hlboká vanička je len na chvíľku, zatiaľ čo so športiakom budeš jazdiť dlhšie. Takže pri výber kočíka je potrebné sa sústrediť skôr naň.

Ak si pre kúpu rozhodnutá, zostala by som pri dvojkombinácii. Vajíčka v poľskej trojkombinácii sú skôr len takým doplnkom celého setu a nie sú tak prepracované a bezpečné ako autosedačky predávané samostatne. Práve k tomuto kočíku sa predávajú adaptéry na vajíčka značiek Maxi-Cosi, Cybex, Besafe.

Čo sa týka samotného kočíka a jeho parametrov, zdá sa mi fajn v pomere cena/výkon. Vďaka odpruženiu a nafukovacím kolesám zvládne aj terén. Jazda s ním je ľahká a celkovo je dobre manipulovateľný. Hlboká vanička je dostatočne priestranná a polohovateľná. To isté športiak, ktorý je navyše obojsmerný a možno ho sklopiť do ľahu. Má aj polohovanie nôh.

Recenzie sú skôr pozitívne, aj keď má pár chýb. Ak už teraz vieš, že športiak spĺňa Tvoje požiadavky, alebo aj tak budeš časom kupovať ľahší športiak, tak si myslím, že s kočíkom budeš spokojná.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia