Je kočík Bugaboo Bee 6 vhodný pre dieťa, ktoré často spí?

Zodpovedané
22. nov 2021

Ahoj,

synček má 5 mesiacov (71 cm a 7,4 kg). Momentálne máme kočík Joolz Day+ a pomalinky mu je už vanička malá. Zistili sme, že nechce byť vôbec v korýtkovom sedení.

Skúšali sme v ľahu korýtkové sedenie, ale tak isto aj z BabyBjörn sedátka sa stále vytláča a nechce tam sedieť. Takže sme sa rozhodli kúpiť nový kočík.

Páči sa mi Bugaboo Bee 6.

Je to vhodný kočík pre dieťa, ktoré často spinká v kočíku?

Hlavne kvôli nožičkám, aby mu neviseli dole. Nechceme kupovať kočík teraz a o rok znovu ďalší.

Moje požiadavky:

  • otočné sedadlo,
  • poloha úplne do ľahu,
  • dobrá manipulácia,
  • ľahké skladanie,
  • terén väčšinou po meste,
  • ideálny aj na cestovanie lietadlom,
  • aby rástol so synčekom aspoň do 2 rokov.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak tvoje dieťa často spí a nechceš, aby mu nožičky viseli pri spánku, tak ti kúpu Bugaboo Bee 6 neodporúčam. Tento model má veľmi malé, resp. skoro žiadne operadlo nožičiek a pri spánku sa budú synčekovi čoskoro hompáľať. A okolo veku 8 - 10 mesiacov ti synček tak veľmi spávať nebude, ale tá možnosť tu je. Keď idem ja na prechádzku, tak dieťa vždy zaspí. Keď však idem do mesta vybavovať veci - nákupy, tak vtedy obvykle pravidelne nezaspí. Tento model je super vynovený. Čo sa odpruženia a kolies týka, tak zvládne aj mierny nerovný terén v parku. Nosnosť má až 22 kg, takže zvláda aj väčšie dieťa!

Bugaboo Bee 6

Spájať kúpu kočíka s podmienkou - cestovanie lietadlom neodporúčam. Je to špeciálna kategória kočíkov. Sú ľahké, skladné, ale nie až tak pohodlné ako bežný športový kočík do mesta. Väčšinou majú ultra malé striešky a priestory prispôsobené na krátke chvíle v kočíku - prevoz z pláže alebo prechádzka po meste.

Skús si poprípade pozrieť aj modely Cybex Melio a Cybex Mios 2. Tie spĺňajú všetky tvoje požiadavky.

Cybex Melio

Cybex Mios 2

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally