Je kočík Riko Trex kvalitný?

Zodpovedané
16. nov 2022

Ahoj,

páči sa mi trojkombinácia Riko Trex. Zdá sa mi ako vhodná kombinácia pomer cena výkon. Hodnotím však len na základe článkov na stránkach a videách na YouTube.

Ide o kvalitný kočík?

Ďakujem

Ahoj,

kočíky značky Riko sú väčšinou pozitívne hodnotené. Medzi ich mínusy však často patria praskajúce a hŕkajúce konštrukcie. Ich konštrukcie nie sú také hrubé a mohutné. Tiež majú veľa plastových spojov a nitov, ktoré ju oslabujú. Iné kočíky v rovnakej cenovej kategórií sú pevnejšie, práve pre tieto odstránené nedostatky. Riko konštrukcie sú po novom vyrábané užšie a s elegantnejším vzhľadom.

Pomer cena/výkon je fajn. Nečakaj veľa a budeš prekvapená. Ak však očakávaš veľa, môže sa stať, že budeš v krátkom čase sklamaná.

Do rovnakej cenovej kategórie patria kočíky ako Zopa Quest, Zopa Move Cross alebo Petite&Mars Trails. Moja ruka by siahla po nich, pretože sú pevnosťou konštrukcie lepšie riešené.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally