Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je kočík Stokke Crusi vhodný pre 5 mesačné bábo?

Zodpovedané
14. sep 2021

Ahoj,

5 mesačný syn odmieta vaničku, neskutočne v nej plači. Tak sa vozíme vo vajíčku. Viem, že to nie je ideálne, ale nikdy tam nie je viac ako dve hodiny. Je to cesta do škôlky a zo škôlky so starším súrodencom a prechádzka.

Aký je kočík Stokke Crusi?

Je podobný ako vajíčko?

Teraz máme trojkombináciu Anex a vanička sa nepoužíva. Anex podvozok je dosť ťažký a to skladanie a hlavne rozkladanie pre mňa nič moc. Kočík by bol bazárový a ešte by som dokúpila adaptéry na vajíčko.

Ďakuejm

Ahoj,

pokiaľ máš vo vajíčku syna maximálne 2 hodiny, tak v tom nevidím problém. Aj odborníci doporučujú max. 2 hodiny a pri dlhších trasách autom po tomto čase zastať, dieťatko na chvíľku vybrať a potom je možné pokračovať v ceste.

Čo sa týka vajíčka, tak má tvar korýtka, možno preto ti synček nechce byť vo vaničke, lebo mu nie je dobre na rovnom povrchu. Poradím ti trik, ktorý zabral aj u nás ešte pred kúpou kočíka. Skús mu vložiť do kočíka mäkký pohodlný obyčajný vankúš, ktorý mu vytvaruj do korýtka. Uvidíš či to zaberie. U nás zabralo 😉. Tiež som mala takýto problém.

Stokke Crusi je výborný korýtkový kočík. No pozor na váhu, tiež má niečo málo do 13kg, tak aby to nebolo váhovo podobné modelu Anexu, ktorý teraz vlastníš. Inak nemám tomuto modelu čo vytknúť. Sedadlo je umiestnené vysoko, pre blízkosť rodiča k dieťaťu. Je to pohodlný, priestranný a pevný model s kolesami aj do mierne zhoršeného terénu.

Stokke Crusi

Stokke Crusi je všestranný high-endový športový kočík či jeho kombinácia. Robustnejšia konštrukcia s väčšími penovými kolesami je primárne určená na mestský terén, zvládne však aj mierne zhoršené podmienky. Jej výhodou je aj dobre prístupný priestranný nákupný košík.

Korýtkové sedadlo je umiestnené vysoko, takže má dieťatko dobrý výhľad, ale je tiež bližšie k rodičovi. Môžeš ho otočiť i polohovať do troch polôh (sed, oddychová poloha, ľah) v protismere a dvoch (sed, oddychová poloha) v smere jazdy. V polohe v sede je sedadlo takmer kolmé. Pultík na nohy nie je možné zdvihnúť, prispôsobiť sa však dá jeho dĺžka. Samotný sedák je vhodný od približne šiestich mesiacov, s voliteľnou novorodeneckou vložkou ho však možno využívať už od narodenia. Pre najmenšie deti je v ponuke tiež hlboká vanička či autosedačka, ktorých dokúpením k samostatnému podvozku alebo športovému kočíku dokážeš z Crusi vyskladať ľubovoľnú kombináciu. Crusi sa dá prispôsobiť aj setmi poťahov, letných Summer kitov so slnečnou clonou, zateplených Winter kitov kombinovaných s kožušinkou a rôznych dalších doplnkov.

Pomocou špeciálnych adaptérov a sedadla sediaceho aj na podvozok
Stokke Scoot sa dá z Crusi vytvoriť tandemový kočík pre vekovo blízkych súrodencov. Druhé sedadlo však v tomto prípade nemožno polohovať, na podvozku bude v naklonenom skoro ľahu. Obe sedadlá musia byť v súrodeneckom móde nasadené v protismere. Horné sedadlo je potrebné napolohovať pred nasadením prídavného sedáku, po jeho nasadení totiž nie je možné polohovať ani jedno.

Crusi sa prestal vyrábať koncom roka 2016. Nahradil ho už existujúci model Stokke Trailz vo verzii Classic s penovými kolesami. Keďže vanička, sedadlo aj adaptéry na Crusi sú rovnaké ako na Trailz, nie je to veľká zmena - rozdielom je najmä nemožnosť pripojenia súrodeneckého sedadla.

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally