Je kočík Valco Baby Snap Ultra Trend vhodný aj pre novorodenca?

Zodpovedané
4. nov 2023

Ahoj,

hlbokého kočíka po starších deťoch sme sa už zbavili, ostal nám len športiak Valco Baby Snap Ultra Trend. Neplánovane čakáme jarné bábo.

Bude tento kočík ok aj pre novorodenca?

Má skoro úplný ľah.

Je to z pohľadu bábätká v poriadku, alebo odporúčaš radšej dokúpiť aj klasickú vaničku?

Úprimne, nechce sa mi zháňať ďalší nový a ani jazdený kočík, keď máme doma tento.

Ďakujem

Ahoj,

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend je veľmi obľúbeným jednoduchým a cenovo dostupným kočíkom určeným pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Dá sa zakúpiť aj vo verzii Sport s nafukovacími kolesami, vďaka ktorým si hravo poradí s nerovnými cestami na dedine alebo ľahším terénom. Nízka hmotnosť a výborná manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou. Športové sedenie je možné napolohovať do takmer úplne rovného ľahu a vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Rukoväť je výškovo nastaviteľná, preto je vhodný aj pre vyšších rodičov.

Ja osobne preferujem používanie hlbokej vaničky, alebo aspoň vložnej/prenosnej tašky. Novorodenec tak má pohodlie a je dostatočne chránený. A to niele pred poveternostnými podmienkami, no hlavne z bezpečnostného hľadiska. Pred pádom z vaničky ho totiž chránia jej bočnice, čo u športiaka nemáš. Zároveň pozícia úplného rovného ľahu (180 stupňov) pomáha správnemu vývoju chrbtice dieťaťa, čo Ti určite potvrdí každý pediater.

Ja mám tri deti. Sedieť začali okolo 8. mesiaca. Do športovej časti vždy išli od 6. mesiacov, pretože boli veľký a vaničky zase malé. Pravidelne potom spali v športovom kočíku aj celý poobedný spánok.

Vytvor si svoj vlastný názor a nechaj sa ním viesť. Pomoc je fajn, ale niekedy viac škodí ako pomôže. Sme matky a najlepšie vieme, čo je pre naše deti dobré.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally