Je kočík Valco Snap 4 vhodný do mesta?

Zodpovedané
31. júl 2021

Ahoj,

mám možnosť kúpiť Valco Snap 4 z druhej ruky za dobrú cenu. Má penové kolieska. Čítala som, že je dosť tvrdý na chodníku, keďže nie je odpružený.

Potrebujem vymeniť trojkombináciu za iný kočík, ktorý bude menší, spratnejší, ovládateľný jednou rukou.

Mám ísť do kočíka Valco, alebo sa pozrieť po inom?

Bývame v meste, takže chodníky sú s početnými dierami.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

ja osobne by som ti poradila, kúpu ešte raz dobre premyslieť. Poprípade, zvážiť výmenu kolies z penových za nafukovacie, ktoré zvýšia funkčnosť a vozíš tak dieťa pohodlne bez vibrácií. V priemere ich kúpiš od 115€.

Skús sa pozrieť na moju odpoveď v kočíkovej poradni, kde som mamičke radila užší a ľahší športový kočík. Myslím, že sa hodí aj k tebe 😉


Valco Baby Snap 4

Valco Baby Snap 4 je ultraľahký štvorkolesový športiak s vysokou nosnosťou. Názov je odvodený od rýchleho spôsobu skladania sedadlom smerom dnu. Modely určené pre západný trh sa odisťujú pred skladaním tlačidlom, vďaka čomu kočík možno zložiť aj jednou rukou, tie naše je potrebné odistiť nadvihnutím páčky. Penové kolesá bez odpruženia sú určené do mesta, dostupné sú však aj terénnejšie nafukovacie kolesá, s ktorými sa predáva vo verzii Snap 4 Sport.

Neotočné sedadlo je potiahnuté textíliami s jednoduchou údržbou. K jeho základnej čiernej farbe vieš ladiť dokúpiteľné farebné striešky. V sivom prevedení a v prémiovej verzii Tailormade je však k strieške zladený aj poťah sedadla. Chrbtovú opierku možno nakloniť do ľahu dostatočného aj pre menšie bábätká. Od roku 2015 môžeš prispôsobiť aj polohu opierky nôh. Pre komfort novorodenca sú v ponuke aj adaptéry na autosedačku či plnohodnotná hlboká vanička. Namiesto vaničky môžeš tiež použiť vložnú tašku.

Model s prívlastkom Sport má oproti nemu terénnejšie nafukovacie kolesá, pre ktoré je o centimeter vyšší, 2 centimetre dlhší a o 1,4 kg ťažší.

Snap 4 vychádza aj v limitovaných edíciách. Za rok 2015 to boli farebné striešky s kockovaním po boku Biela šachovnica či čierna strieška s bielymi a sivými X a O, v roku 2016 mestská City, ružová Flowers či hnedé ulitky Conch. Od roku 2017 má kvietkovaný Eden a modrý pásikavý Fern k strieške zladené aj polstrovanie a poťah madla.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally