Je lepší Britax Smile 5Z alebo Cybex Talos S Lux?

Zodpovedané
10. aug 2023

Ahoj,

ideme kupovať prvý kočík. Kočíkovať chceme v meste, ale často aj v teréne.

Vyhliadla som si Britax Smile 5Z a Cybex Talos S Lux, ale neviem sa rozhodnúť.

Ktorý z týchto dvoch, prípadne aj nejaký iný si mám vybrať?

Ďakujem

Ahoj,

obidva kočíky sú vhodné nielen do mesta ale aj do terénu. Tomu zodpovedá aj ich vyššia váha. Obidva sú si funkciami veľmi podobé, avšak Talos S Lux má použité kvalitnejšie materiály a dizajnovo je zaujímavejší.

Cybex Talos S Lux je dobrou voľbou v prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka, pretože Ťa zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedadlo patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia. Oproti Smile 5Z je podstatne väčšie, avšak dieťa je v ňom z bokov menej chránené.

Britax Smile 5Z Ťa tiež zaujme jednoduchým ale obojručným zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom na konštrukciu v oboch smeroch. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť - v zloženom stave stojí sám.

Podobným modelom Smile 5Z je bratský model Britax Smile 4. Rozdiely nájdeš v pripnutej odpovedi, kde som ich porovnávala:

Určite Ti odporúčam prečítať si moju nedávnu odpoveď, keďže je dôležité pred kúpou prvého kočíka všetko si dobre premyslieť. Vyberáš si totiž prvý kočík! V odpovediach nájdeš kočíky, ktoré by mohli vyhovovať aj Tebe:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally