Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je lepší kočík Cybex Eezy s+2 alebo Oyster Zero Gravity?

Zodpovedané
5. okt 2021

Dobrý deň,

zvažujem kúpu kočíka Cybex eezy s+2 alebo Oyster Zero gravity?váham medzi týmito dvoma kočíkmi. Syn má 20 mesiacov a má 13,5 kg.

Ktorý je vhodnejší na život v meste?

Extra terény nechodíme. Zvažujem aj to, e ideme do zimy. Chcem, aby mi bol prakticky aj potom po zime.

Ďakujem

Ahoj,

tieto dva modely sú si veľmi podobné čo sa týka vlastností a funkčnosti.

Babystyle Oyster Zero je o čosi rozmerovo väčší a to pri chrbtovej opierke a celkovom ľahu. Jemné mínus sú kolesá, ktoré sa do snehu moc nehodia, je veľká škoda, že ich nemá nafukovacie. A druhým mínusom je, že sa skladá sedacou časťou von, takže sa ľahšie zašpiní pri prevoze. A má trošku komplikovanejšie skladanie, ak je v ňom navyše fusak, lebo musíte zatiahnuť za pútko v časti pod fusakom.

Inak veľmi dobrý mestský pracant aj do menšieho terénu (tráva, štrk, pozor - nie piesok), takmer nezničiteľný.

Babystyle Oyster Zero

Oyster Zero je ľahký športový kočík so širokým priestranným sedadlom. To sa nedá otočiť, no môžeš ho napolohovať do ľahu vhodného aj pre nesediace deti. Pre tých najmenších je v ponuke tiež vanička a adaptéry na autosedačku. Výhodou kočíka je jeho úsporné zloženie, ktoré zvládneš aj jednou rukou. Menšie kolesá sú mäkko odpružené a jednoducho ovládateľné. Zvládnu lepší i horší mestský terén. Jazde napomáha aj dobré ťažisko, ktoré uľahčuje zdolávanie obrubníkov. Oyster Zero vyšiel v druhej polovici roku 2017 v limitovanej edícii Black Stealth v čiernej farbe poťahov a podvozku s kontrastným detailom bordového madla a rúčky.

Za to Cybex Eezy S+² je veľmi ľahučký, jednoducho ovládateľný jednou rukou a kolesá z tvrdenej gumy znesú aj horší terén. Sneh mu nerobí žiadny problém. Čo je dosť podstatná výhoda oproti Oysteru. Priestorovo o čosi menší ale iba 5 cm, čiže to nie je veľa.

Cybex Eezy S+²

Cybex Eezy S+² rady Gold je novinkou - vylepšením pôvodného Cybex Eezy S+ pre rok 2020. Tento ultraľahký, ultraskladný športový kočík je aj v dvojkovej verzii ideálny na cestovanie vďaka svojim ozaj kompaktným rozmerom. Naviac je to veľmi štíhly kočík - bugina, a vojde aj do tých najužších uličiek v obchodoch. Prekvapí aj relatívne priestranným nákupným košíkom - vzhľadom na svoju veľkosť. Väčšie, “terénnejšie”, teda na nerovnostiach schopnejšie kolesá zostávajú odlišujúcim atribútom verzie plus aj po sérii zmien dvojkovej Eezy línie.

V novej generácii získal Eezy S Plus² väčšie, pohodlnejšie sedadlo s polohovateľnou opierkou na nohy a detským madlom už v sete. Zmenilo sa aj voliteľné hniezdo pre najmenšie bábätká - Cocoon S - v novej verzii je už takmer ako plnohodnotná hlboká vanička. Okrem Cocoon S vieš na konštrukciu nasadiť aj hlbokú vaničku Cot S, ako aj adaptéry na prípadnú autosedačku s úchytmi tyopu Cybex/Maxi-Cosi. Poslednou zmenou je aj zvýšená kvalitna textílií.

Osobne keby som si vyberala medzi týmito dvoma kočíkmi, tak siahnem po Cybexe a to nie kvôli značke ale jazdným vlastnostiam, ktoré v blížiacej sa zime určite oceníš.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally