Je lepší kočík Peg-Pérego Selfie alebo Cybex Eezy S+²?

Zodpovedané
28. nov 2021

Ahoj,

prosím o pomoc s výberom druhého kočíka. Mojím favoritom je zatiaľ Peg-Pérego Selfie, ale nezavrhujem ani Cybex Eezy S+².
Hľadám druhý kočík na cesty do auta pre 1,5 ročné 10 kg dieťa. Mal by byť skladný, kompaktný ľahko skladateľný a ľahký. Mal by zvládnuť mierny terén (štrk, dlažbu).

Ktorý z týchto kočíkov je lepší a spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáš kočík na rýchlu prepravu autom, skladný, kompaktný, ľahko skladateľný, ľahký a mal by zvládnuť mierny terén (štrk, dlažbu), tak ti jednoznačne z tvojho výberu odporúčam Cybex Eezy S+². A to hlavne pre jeho väčšie terénnejšie kolesá, ktoré prejdú miernym terénom. Navyše je odpružený, takže aj jazda bude pre dieťa pohodlnejšia. Má kompaktné rozmery buginy a navyše rozsah zadných kolies je 45 centimetrov. Takže prejdú aj skutočne úzkymi uličkami.

Cybex Eezy S+²

Oproti tomu Peg-Pérego Selfie má umelé kolesá s priemerom predných kolies 14 centimetrov a zadných 17 centimetrových. Takéto kolesá sú vhodné jedine na udržiavané betónové chodníky, či hladký povrch dlažby v nákupných centrách a obchodoch. Na toto použitie ich predurčuje aj "Easy Drive systém" - čo je odpruženie kolieska s guličkovými ložiskami. Nie sú určené na prejazd štrkom alebo dlaždicami! Vo všeobecnosti to však so svojou kompaktnosťou, ovládaním jednou rukou, zložením pomocou funkcie automatického skladania. Je to skutočne praktický kočík, pre mamičku, ktorá je mestský typ a tento kočík využíva na prevoz po skutočne rovnom teréne.

Peg-Pérego Selfie

Skús si poprípade pozrieť na porovnanie modely Easywalker Jackey a Easywalker Miley. Obidva modely sú športovými určenými pre mestských rodičov. Zároveň sú spratné, ultraľahké, vhodné aj na cestovanie. Na rukoväť, či detské madlo je možnosť pripojiť aj držiak na nápoje, držiak na telefón, prípadne LED svetlo pre lepšiu viditeľnosť . A to vďaka integrovaným úchytom. Unikátnym je napríklad volant pre dieťatko, ktorý môžeš upevniť na detské madlo. Na modeli Easywalker Jackey navyše nájdeš ultra jednoduché automatické skladanie. Stačí aktivovať rukou/tlačidlom a kočík sa už doskladá sám. Mäkké odpruženie kolies, ktoré pri ceste mestom a stretom s nerovnosťami, obrubníkmi a výmoľmi určite poteší.

Easywalker Jackey

Easywalker Miley

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally