Je lepší športový kočík Valco Snap 4 Trend, Petite&Mars Street alebo Petite&Mars Royal?

Zodpovedané
25. sep 2021

Ahoj,

zvažujem kočík pre dvojročné dieťa.

Je vhodnejší Valco Snap 4 Trend, Petite&Mars Street alebo Petite&Mars Royal?

Ďakujem

Ahoj,

škoda, že si neuviedla viac parametrov pre porovnanie ako terén, vlastnosti ktoré vyžaduješ, váhu dieťaťa atď.

Veľkou výhodou Petite&Mars Royal je odpruženie všetkých 4 kolies, ktoré prejdú obrubníky, výmole aj ľahkým lesným terénom. Má XL striešku, úplný ľah, priestranné sedadlo a mäkkú vložku. Ľahko sa s ním manévruje a poskladáš ho jednou rukou. Zároveň je skladný do malého kufra auta. Unesie dieťa, ktoré váži 22 kg.

Za jemne mínus považujem, že keď je v kočíku fusak, nedá sa zložiť úplne, ale zase nie je to nič strašné.

Petite&Mars Royal

Petite&Mars Royal je športový kočík nízkej váhy a praktickej mestskej funkcionality, ktorý bol uvedený na trh v roku 2020. Mestská mamička ocení nielen hravý módny štýl kočíka, ale aj príjemnú skladnosť. Ďalšími výhodami sú XL strieška, priestranné sedadlo s možnosťou úplného ľahu. To je vybavené aj mäkkou vzorovanou vložkou v cene. Royal je naviac so svojimi penovými kolesami na svoj typ netypicky a citeľne odpružený.

Royal vyšielv roku 2020 v prémiovej Fashion edícii Fantasy (Little Princess či Pop Art), ku ktorým sú dokonca v ponuke aj nášivky.

V roku 2021 bol Royal vylepšení. A to v pridanín náhľadového okienka na strieške. Výraznou a podstatnejšou zmenou je však zmenena použitého materiálu kolies - novšie modely majú nenafukovacie kolesá z tvrdenej gumy, ktoré sú odolnejšie. Pre rok 2021 sú k dispozícií aj nové dizajnové farby Rose Pink a Iron Green z rady Basic Line 2021. Naviac jeho limitovaná kolekcia Heritage Voda myslí na prírodu a udržateľnosť. Preto sú poťahové látky vyrobené z recyklovaného polyesteru a súčasťou je aj sklenená fľaša na vodu.

Čo sa týka Petite&Mars Street, tak je tiež veľmi podobný. Ani malý, ani veľký. Plusom je možnosť výberu dizajnu striešky a polstrovania pásov podľa vlastného vkusu. Čo sa týka mínusov, tak tam patria jazdné vlastnosti s nafukovacími kolesami a aj po zložení zaberie nejaké to miesto, keďže patrí k tým väčším. Ale inak pomer cena/kvalita ok.

Petite&Mars Street

Petite&Mars Street je športový kočík s vysokou nosnosťou. Jednou z jeho predností je aj jednoduché zloženie, ktoré zvládneš jednou rukou. Po premenovaní značky Monza získal polohovanie opierky nôh, i rodičovskej rukoväte. Novšie modely tiež spoznáš podľa oblejších, modernejších striešok. Kočík kupuješ v čiernej farbe bez striešky a polstrovania pásov. Doplniť ich treba samostatne dokúpiteľným farebným setom, čím si kočík vieš prispôsobiť. Na výber sú okrem farieb striešok aj materiály. Melange striešky sú hrubšie, neoprénové sú vzdušnejšie so sýtejšími farbami, avšak bez náhľadového okienka. Pre zdolávanie horšieho terénu si môžeš zaobstarať aj set nafukovacích kolies Air (vytvoria Petite&Mars Street Air).

Farebné sety sú dostupné aj v limitovaných edíciách. Po úspechu obľúbenej Heritage v čičmanskom vzore vychádzajú ďalšie farebné fashion edície: Butterfly, Sketch, Heritage Birds, Cherries, Explosion a Chevron. Pre rok 2018 vyšli aj edície Heritage Natural, Sunny Fields a rada striešok Limited 100 so vzormi Delicacy, Enigma, Orchids a Paisley.

A Valco Snap kočíky za mňa výhody v priestrannosti a sedák je na tom lepšie. Ale za mínusy považujem zlé doliehanie striešky a tiež tvrdšiu, neodpruženú jazdu. Určite budeš chcieť skôr nafukovačky (Sport) a celkovo sú tiež aj o dosť lepšie kočíky.

Valco Baby Snap 4 Trend

Valco Baby Snap 4 Trend je najnovším a najluxusnejším kočíkom rady Snap. Je to neotočný štvorkolesový športový kočík s vysokou nosnosťou. Názov Snap je odvodený od rýchleho spôsobu skladania sedadlom smerom dnu. Snap 4 Trend je o niečo ťažší než pôvodný Snap 4, je však stále veľmi ľahkým kočíkom. Oproti základnému modelu prináša prémiovú "Tailormade" kvalitu poťahov striešky i sedadla v melange prevedení a "Trend" prvky: koženkou potiahnutú polohovateľnú rúčku i detské madlo, dvakrát predĺžiteľnú štvordielnu striešku s UV sieťovaným vetracím dielom EXpanda, zakrytú zadnú stranu striešky a podstatne priestrannejšie sedadlo. Vynovenými sú aj výplet a dezén kolies, elegantná sivá konštrukcia či jednoručné skladanie bez potreby odisťovania konštrukcie na ráme.

Neotočné sedadlo môžeš polohovať do ľahu dostatočného aj pre malé bábätká. Pre komfort novorodenca sú v ponuke aj adaptéry na autosedačku či plnohodnotná hlboká vanička. Namiesto vaničky môžeš tiež použiť vložnú tašku. Ku kočíku sú dostupné aj terénnejšie nafukovacie kolesá.

Model s prívlastkom "Sport" má oproti nemu terénnejšie nafukovacie kolesá.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Valco Baby Snap Sport Trend Tailormade je najnovším a najluxusnejším štvorkolesovým kočíkom rady Snap odvodený od Snap 4 Trend Tailormade. Model s prívlastkom Sport má oproti nemu terénnejšie nafukovacie kolesá. Názov Snap je odvodený od rýchleho spôsobu skladania sedadlom smerom dnu. Oproti základnému Snapu 4 prináša prémiovú Tailormade kvalitu poťahov striešky i sedadla v melange prevedení a Trend prvky: koženkou potiahnutú polohovateľnú rúčku i detské madlo, dvakrát predĺžiteľnú štvordielnu striešku s UV sieťovaným vetracím dielom EXpanda, zakrytú zadnú stranu striešky a podstatne priestrannejšie sedadlo. Vynovenými sú aj výplet a dezén kolies, elegantná sivá konštrukcia či jednoručné skladanie bez potreby odisťovania konštrukcie na ráme.

Neotočné sedadlo môžeš polohovať do ľahu dostatočného aj pre malé bábätká. Pre komfort novorodenca sú v ponuke aj adaptéry na autosedačku či plnohodnotná hlboká vanička. Namiesto vaničky môžeš tiež použiť vložnú tašku.

Takže zváž plusy a mínusy, ktoré kočíky poskytujú v porovnaní s terénom, v ktorom chceš kočík využívať a vlasatosťami, ktoré chceš aby kočík mal.

Držím palce pri výbere. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally