Je lepšie kúpiť kombináciu alebo všetko osobitne? A radšej vajíčko, či autosedačku čo ostane v aute?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

položím asi netradične dosť všeobecnú otázku, pretože sa nejako neviem odraziť už na samotnom začiatku. Ospravedlňujem sa už vopred za moju neznalosť 🙂

Prosím, je lepšie kúpiť kombináciu, alebo zvlášť hlboký kočík, zvlášť športiak a autosedačku do auta? Lepšie myslím hlavne využiteľnosťou a praktickosťou (cena až ďalšia v poradí).

Čo sa týka cestovania v aute - je lepšie vajíčko, ktoré sa dá upevniť aj na kočík, alebo samotná autosedačka?

Ak to je podstatné, bábo sa narodí v januári 🙂
Za odpoveď budem veľmi vďačná.

Ahoj,

je to veľmi individuálne. Ale ak by som to mala zovšeobecniť, funkčne lepšie vychádza kúpiť skôr jednotlivé diely zvlášť. Je možné, samozrejme, kúpiť aj kvalitnú kombináciu. Tam treba naozaj venovať pozornosť športiaku, ako aj autosedačke (dobrá dvojkombi plus samostatná autosedačka je tiež dobrou možnosťou). Takže vlastne obísť to, čo mnohí prvorodičia robia - hľadajú krásnu, ideálne čo najväčšiu vaničku plus dobrú cenu, a zabudnú riešiť športiak, ktorí by mali pozerať najviac - lebo jeho využitie je najdlhšie.

Čo sa vaničky týka, určite je potrebné sa na ňu pozrieť a zvážiť, či je vhodná pre situáciu, v ktorej rodina bude (obdobie kedy sa bábo narodí, terén, veternosť a tak podobne) - ale nie je to hlavné kritérium a dá sa tam veľa spraviť a zvládnuť, aj pri úplne jednoduchých vaničkách.
Pre januárové bábo, ktoré budeš mať ty, veľkosť nie je podstatná, pretože v zime s fusakom bude ešte úplne mini, takže aj menšia postačí. Na ďalšiu zimu už isto budete v športiaku.

Prikladám aj článok o vaničkách, čo som písala, keby si potrebovala vedieť viac v tejto oblasti: https://www.modrykonik.sk/blog/kocikopedia/article/hlboka-vanicka-ako-ju-vybrat-n5dlex/

Každopádne, zhrnúc to, samostatný výber, ale aj kombinácia môžu byť obe super, ak sa sústredíš najmä na športovú časť, a autosedačku máš tiež kvalitnú (testovanú. bezpečnú).

K autosedačke - obe sú dobré možnosti, ak vyberieš pohodlný a bezpečný model. Všeobecne ale zasa môžem povedať, že že vajíčko - to, čo z auta vyberáš - je praktickejšou voľbou, pretože je nielen pohodlnejšie (na začiatku) kvôli obvykle väčšiemu náklonu (ľahu), ale plusom je tam aj naklikávanie na podvozok (ak ideš s dieťatkom na nákup a pod., je možné, že to dosť využiješ). Ale ale vieš, že prenášať a preklikávať vajíčko jednoznačne neplánuješ, autosedačka typu Cybex Sirona či Britax Dualfix ti zasa vydrží dlhšie.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli