Je lepšie kúpiť športový kočík zvlášť alebo ako súčasť trojkombinácie?

Zodpovedané
29. dec 2022

Ahoj,

chcem kúpiť športový kočík, ale neviem sa rozhodnúť. Bojím sa, že ak kúpim trojkombináciu, tak športový kočík nebude dostatočne kvalitný.

Je lepšie kúpiť športový kočík zvlášť alebo ako súčasť trojkombinácie?

Kočík musí zvládnuť aj nerovný terén, občas aj lesnú a kamienkovú cestu. Bývame na dedine, takže žiadne mestské prechádzky. Musí byť taký, ktorý by som dokázala zložiť aj sama ako žena, vyložiť a naložiť z auta. A vhodný aj na časté presuny.

Zatiaľ sa mi páčia kočíky značky Easywalker, Joolz a Egg.

Ktorá rada z uvedených značiek spĺňa moje požiadavky?

Na čo si dať pozor pri kúpe kočíka z bazáru?

Ďakujem

Ahoj,

pri kúpe trojkombinácie je potrebné zvážiť kvalitu autosedačky, tzv. vajíčka.

Ty však pozeráš veľmi kvalitné značky kočíkov, ktoré sa (nové) väčšinou predávajú s kvalitnejším vajíčkom. Pri kúpe z bazára si však daj na kvalitu vajíčka obzvlášť pozor.

  • Na čo si dať pozor pri kúpe kočíka z bazáru? - odpoveď sa dozvieš, ak zhliadneš naše MK video, ktoré sme natočili práve k tejto téme.

Ak nerovnejší terén, tak určite korýtkový Easywalker Harvey3, ku ktorému je možnosť dokúpenia terénnejších kolies. Alebo môžeš voliť typ sedadla s rovným ľahom ako má Easywalker Jimmey.

Od značky Joolz sa na dedinu skvele hodia kočíky Joolz Day+ a Joolz Geo3 Mono. Sú ťažšie, a pre vyšších rodičov. Je to hlavne ich výškou teleskopicky nastaviteľných rodičovských rukovätí, a vyšším položením nadstávb na konštrukciách.

Od značky Babystyle je to model Babystyle Egg 2 alebo jeho starší predchodca Babystyle Egg. Tieto kočíky sú vhodné pre stredne vysokých a vyšších rodičov. Nadstavby majú síce položené nižšie na konštrukcií, ale majú veľké rozpätie teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväte od 99 do 111 cm. Kočík sa však nedá poskladať spolu s konštrukciou, čo môže byť pre Teba nevýhoda.

Neuviedla si veľa dôležitých kritérií pre správny výber kočíka, ako sú:

  • Tvoja a partnerova výška,
  • či si útlejšej postavy (váha kočíka na zdvíhanie),
  • veľkosť kufra auta či uskladnenie v byte, dome (rozmer po zložení), ako dlho chceš kočík využívať...

Preto som si neni istá, či som vybrala správne kočíky, ktoré sú vhodná práve pre Teba. Určite Ti odporúčam pozrieť si priložené videá a prečítať si naše články:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally