Je možné nasadiť sedačku Kiddy Evoluna i-Size na kočík Bebetto Nitello?

Zodpovedané
4. sep 2023

Ahoj,

mám kočík Bebetto Nitello - 10 a zvažujem kúpu vajíčka Kiddy Evoluna i-Size 1 s isofixovou základňou.

K autosedačke: Zaujalo nás polohovanie do úplného ľahu, keďže chodíme aj na dlhšie trasy. Samozrejmosťou je isofixová základňa.

Existujú adaptéry, ako by som toto vajíčko mohla nasadiť na kočík Bebetto Nitello -10?

Mám doma adaptéry Bobostello, tuším Maxi Cosi a neviem či sú vhodné. Neviem sa dopátrať.

Ďakujem

Ahoj,

na spojenie kočíka Bebetto Nitello a autosedačky Kiddy Evoluna i-Size 2 sú určené adpatéry typu Maxi-Cosi (viď. priložený obrázok).
V aute je možné na vajíčku nastaviť polohu ležmo, len pri súčasnom použití základne Kiddy Isofix Base 2.

Ak si však myslela pôvodnú autosedačku Kiddy Evoluna i-Size z roku 2016, ktorú momentálne kúpiš v bazároch, tak jej kúpu Ti neodporúčam.

Autosedačka – tzv. vajíčko, má životnosť 5-6 rokov, je to z hľadiska opotrebenia použitých plastových komponentov a rýchlo sa meniacich bezpečnostných noriem.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally