Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je možné používať kočík Valco Baby Snap Ultra Duo už od narodenia?

Zodpovedané
30. nov 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka Valco Baby Snap Ultra Duo.

Je možné kočík používať už od narodenia, alebo je nutná kúpa hlbokých vaničiek?

Ďakujem

Ahoj,

určite by som Valco Baby Snap Ultra Duo odporúčala používať pre novorodencov s hlbokou vaničkou. Aj keď chrbtovú opierku možno nakloniť do úplného ľahu (viac ako 150 stupňov), tak si neviem predstaviť novorodencov uložených iba v športovej časti.

Nebudú ani dostatočne chránení pred vetrom a chladom. Odstup striešky a výška bokov kočíka nie je dostatočný, aby chránil dieťa. Je príliš veľký. Aj keď výrobca uvádza možnosť použitia od 0 mesiacov, tak myslí tým použitie s hlbokou vaničkou, autosedačkou. Tzv. vajíčkom.

A tá najdôležitejšia vec je ergonomický tvar chrbtovej opierky športovej časti. Ten nie je stavaný pre chrbticu novorodenca! Na to je určený 9 centimetrový matrac, ktorý je súčasťou hlbokej vaničky.

Valco Baby Snap Ultra Duo

Valco Baby Snap Ultra Duo je dvojverzia tak obľúbeného Snap Ultra s otočnými, plnohodnotnými sedadlami umiestnenými, podobne ako u jeho neotočného brata Snap Duo, vedľa seba. Vyšiel aj v prémiovej denimovej verzii Snap Ultra Duo Tailormade, ktorá je pre svoju popularitu ešte rozšírenejšia, než základná verzia.

Na svoj typ je Snap Ultra Duo dostatočne ľahký a relatívne kompaktný; so šírkou 74 cm sa pohodlne zmestí do klasických 80cm dverí. Zároveň poteší plne polohovateľnými, od narodenia využiteľnými sedadlamis individuálnymi EXpanda XXXL strieškami s UV ochranou a odvetrávaním, ako i nánožníkmi vo výbave. Samozrejmosťou je a prístupný, priestranný nákupný košík. Dokúpiť si možno aj ďalšie doplnky vrátane sady nafukovacích kolies Sport. Podľa dostupnosti v danej krajine je tiež možné k Snap Ultra Duo pripojiť jednu či dve hlboké vaničky, ako i jednu či dve autosedačky.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally