Je možné používať kočík Valco Baby Snap Ultra Duo už od narodenia?

Zodpovedané
30. nov 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka Valco Baby Snap Ultra Duo.

Je možné kočík používať už od narodenia, alebo je nutná kúpa hlbokých vaničiek?

Ďakujem

Ahoj,

určite by som Valco Baby Snap Ultra Duo odporúčala používať pre novorodencov s hlbokou vaničkou. Aj keď chrbtovú opierku možno nakloniť do úplného ľahu (viac ako 150 stupňov), tak si neviem predstaviť novorodencov uložených iba v športovej časti.

Nebudú ani dostatočne chránení pred vetrom a chladom. Odstup striešky a výška bokov kočíka nie je dostatočný, aby chránil dieťa. Je príliš veľký. Aj keď výrobca uvádza možnosť použitia od 0 mesiacov, tak myslí tým použitie s hlbokou vaničkou, autosedačkou. Tzv. vajíčkom.

A tá najdôležitejšia vec je ergonomický tvar chrbtovej opierky športovej časti. Ten nie je stavaný pre chrbticu novorodenca! Na to je určený 9 centimetrový matrac, ktorý je súčasťou hlbokej vaničky.

Valco Baby Snap Ultra Duo

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally