Je na dedinu lepší Espiro Sonic Air alebo Baby Design Wave?

Zodpovedané
2. máj 2022

Ahoj,

hľadám kočík na dedinu, kde máme celkom pekné chodníky.

Moje požiadavky:

  • nech zvládne aj občasný horší terén,
  • skladný,
  • na prevoz v aute,
  • nie hrkálka,
  • nechcem veľa investovať.

Je lepší Espiro Sonic Air alebo Baby Design Wave?

Ďakujem

Ahoj,

ani jeden nebude špatnou voľbou. Veľmi záleží od toho, čomu dáš prednosť, keďže sa jedná o rozdielne typy.

Do horšieho terénu je určite vhodnejší Espiro Sonic Air, a to vďaka jeho nafukovacím kolesám a robustnejšej konštrukcii. Oproti Wave je aj vyšší, jeho rukoväť nastavíš do výšky 106 cm. Čo sa týka rozmerov sedačky, tak má o niečo kratšiu ložnú plochu. Plusom je centrálna brzda umiestnená na rukoväti, ktorá mne osobne vyhovuje viac.

Baby Design Wave je ľahší a skladnejší model. Má o skoro 2 kg menej, čo pocítiš napríklad pri skladaní kočíka do auta. Hoci má nastaviteľnú rukoväť do výšky 104 cm, tak nie je vhodný pre vysokých rodičov. Celý kočík je nižší a menší. V chôdzi tak môže prekážať jeho zadná os kolies. Inak je to podarený model a vďaka gumovým kolesám s mäkkým odpružením zvládne aj nerovný terén.

Ja osobne by som sa rozhodovala s ohľadom na vašu výšku, aby sa vám s kočíkom dobre manipulovalo. A potom tiež, či dáš prednosť nižšej hmotnosti a skladnosti kvôli častejšiemu cestovaniu, alebo lepším jazdným vlastnostiam v teréne a pevnejšej konštrukcii.

Obidva kočíky patria k tým lacnejším. Tomu zodpovedajú ich materiály a celkovo prevedenie, takže záleží na tom aká si náročná. Pokiaľ do kočíka nechceš už veľmi investovať, tak verím, že budeš spokojná.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia