Je Petite&Mars Vario dobrou voľbou hlbokého kočíka?

Zodpovedané
28. feb 2019

Aký máte názor na tento kočík - hlavne hlbokú časť a podvozok? Lebo som čítala, že to v zime nie je najvydarenejšia voľba kvôli kolesám - že sa tam zasekáva sneh a lístie. Je to skôr tvrdší kočík? Uvažujem len o hlbokej časti max. do októbra, potom nám už bude hlboká časť malá a na zimu by som kúpila radšej niečo iné. Dal by sa namontovať univerzálny skate pre súrodenca?
Ďakujem za odpoveď!

Ahoj,

Petite&Mars Vario je jednoznačne tvrdší kočík. Nie je výrazne odpružený, takže je vhodný len na menej náročné, bežné prechádzky. Až tak by som sa toho nebála, mnoho detí preferuje jemné nadhadzovanie - uspáva ich to. Vyslovene do terénu by som však Vario nekupovala. Ak plánuješ bežnú mestskú jazdu a to len do cca októbra, podľa mňa kúpiť tento kočík len v hlbokej verzii nie je vôbec zlý nápad.

Čo sa snehu týka, správa sa tak, ako akýkoľvek iný kočík v tejto kategórii. Predné kolieska sa občas plnia snehom, prípadne lístím a tak podobne, lebo sú menšie. Nie je to veľký problém - teda je, ale len vtedy, ak vyslovene chodíš po hlbšom, napadanom snehu, ale to so žiadnym mestským kočíkom nie je úplná pohoda. Drž sa skôr odhrnutých ciest a zimu v pohode dáte. Univerzálny prídavný skejt typu Bumprider či Lascal Buggyboard sa na Vario dá pripojiť bez problémov - konštrukcia nie je špecifická, takže nevidím dôvod, pre ktorý by tam mal byť akýkoľvek problém.

Petite&Mars Vario

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli