Je podľa Teba lepší kočík Joolz Day+ alebo Cybex Priam?

Zodpovedané
27. júl 2022

Ahoj,

rozhodujem sa medzi Joolz Day+ a Cybex Priam.

Moje požiadavky:

  • mal by to byť najmä mestský kočík, ktorý však zvládne zároveň aj jemný terén,
  • dvojkombinácia (nie je podmienka),
  • cena nie je rozhodujúca,
  • pre vyšších rodičov,
  • dobre skladný aj do menšieho kufra auta (nie je podmienka, ale potešilo by 🙂).

Ide mi najmä o to, aby bol kočík nie len pekný, ale musí byť aj kvalitný.

V predajni mi bolo povedané, že Cybex kočíky nie sú veľmi kvalitné. Vraj majú veľmi veľa reklamácií, tak som na vážkach.

Je podľa Teba lepší Joolz Day+ alebo Cybex Priam?

Vieš poradiť aj inú alternatívu?

Aké vajíčko by si odporúčala k týmto kočíkom?

Najradšej by som mala rovnakú značku ako kočík.

Ďakujem

Ahoj,

rozumiem Tvojim požiadavkám.

Pri novom modeli Cybex Priam 4, vnímam sťažnosti mamičiek a aj ich časté reklamácie. Neviem, či je to dôsledok nekvality. To sa mi nezdá. Alebo je to tým, že kočík vyreklamujú. Potom ho výhodne na bazári predajú, s novou konštrukciou. Ja mám osobnú skúsenosť so starším modelom - Priam 3. Za mňa je to dizajnový mestský kočík. Na dedinu a cestovanie nepraktický. Hlavne pre rýchlu tvorbu škriabancov. A pri kufri auta Nissan Quasqai, a batožine s 3 deťmi.

Ale to neznamená, že je pre Teba nevhodným. Tvojím požiadavkám vyhovuje.

Joolz Day+ je podobným modelom kočíka. Je o 0,5 kg ťažší. Po zložení o čosi väčší. A je to korýtko, čiže nemá úplný rovný ľah. Rovný ľah má Joolz Hub+, ale ten je nízko položení.

Skús si pozrieť model kočíka Joolz Geo3. Je tiež korýtkový ale veľmi praktický, skladný, a s množstvom moderných funkcií. Má kvalitne odvetranú hlbokú vaničku a športové sedadlo. Kolesá má vhodné do mesta ale aj do ľahšieho terénu. Verím, že ťa zaujme. Prečítaj si o ňom aj podrobný článok.

Podobným modelom pre vyšších rodičov je aj Easywalker Jimmey. Aj o ňom si môžeš prečítať podrobný článok.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally