Je pre 2-ročnú slečnu lepší kočík Bugaboo Bee alebo Cybex Mios?

Zodpovedané
13. mar 2023

Ahoj,

páči sa mi Bugaboo Bee a Cybex Mios. Mám skoro 2-ročnú slečnu, ktorá má teraz 12 kg. Chodí, ale dlho ešte nezvláda. Vonku v kočíku rada spinká. Momentálne máme Cybex Priam. Na leto chcem niečo menšie a ľahšie, čo záberie málo miesta pri cestovaní vlakom. Kočík nesmie byť ťažký, musí byť ľahký na tlačenie. Chodiť budeme prevažne v meste, možno občas trošku terén. Skôr mačacie kocky, možno panelová cesta alebo kamienky s hlinou.

Ktorý z mnou vybratých kočíkov je lepší a vhodnejší?

Vieš poradiť aj iný ľahší kočík?

Mal by byť otočný v oboch smeroch. Dcérka je trošku bojazlivá a úzkostlivá - potrebuje ma vidieť.

Dá sa na Bugabbo Bee dokúpiť madlo a predĺženie na nožičky?

Ďakujem

Ahoj,

či už uvažuješ o Bugaboo Bee alebo Cybex Mios, tak je potrebné si uvedomiť, že majú nosnosť sedadiel iba 15 kg. To je pri 12 kg dieťati nedostatočné.

Iba najnovšie modely, ktoré vyšli na trh v roku 2022 - Bugaboo Bee 6 a Cybex Mios 3 majú zvýšenú 22 kg nosnosť sedadiel. Madlá sú priamou súčasťou základnej výbavy. Pre model Bee ale nie je možné dokúpiť prídavné polohovanie nožičiek.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally