Je v poriadku mierne vychýlený úchyt vaničky na kočíku Kajtex Fashion?

Zodpovedané
16. nov 2022

Ahoj,

kúpili sme si kočík Kajtex Fashion retro z druhej ruky. Úchyt nadstavcov (vaničky, športovej časti) na podvozku sa mierne vychyľuje z boka na bok.

Má to tak byť?

Predávajúca sa vyjadrila, že to tak má byť, no mne sa to nezdá.

Ďakujem

Ahoj,

takéto vykývanie systému sa väčšinou objavuje ako známka opotrebenia. Je spôsobené častým zaklikávaním a vyklikávaním nadstávb.

Niekedy je to spôsobené aj tým, že bola prekračovaná nosnosť jednotlivých nadstávb. Športové sedadlo má nosnosť 15 kg na dieťa.

Nepíšeš, aký ročník Kajtex Fashion si si kúpila z druhej ruky a koľko detí už odvozil. Takže neviem celkom presne posúdiť, čo mohlo vykývanie spôsobiť. Dôležité však je povedať, že vykývanie určite nie je normálne. Zaklikávací systém má byť pevný, pretože hrozí riziko nebezpečenstva jeho odtrhnutia.

Bohužiaľ, pre tento model kočíka nie je na našom trhu ani dostupný autorizovaný servis. Takže jedine ak opraví nejaký šikovný domáci majster, ktorý možno usúdi, že bude potrebné kúpiť nové adaptéry ako náhradný diel. A to by tiež mohol byť problém.

Pri kúpe bazárového modelu z druhej ruky je dôležité si kočík na mieste dobre odskúšať. Často na to mamičky upozorňujem aj v našej poradni a odporúčam zhliadnúť naše MK video.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally