Joie Versatrax, Britax Go Big2 a Salsa 4 Air - aké majú odpruženie a kolesá? Ktorý kombinovaný kočík vybrať?

Zodpovedané
28. sep 2020

Ahoj Eli,

chcela by som poprosiť o tvoj názor. Uvažujem aký kočík kúpiť pre prvorodeného drobca - moja predstava je:

  • dobre odpružený kočík (na mačacie hlavy, rozbité chodníky, ale aj na prechádzku po prírode)
  • nafukovacie kolesá
  • jednoduché skladanie
  • dostatočne veľká vanička na zimný fusak

Zatiaľ sa mi páčil veľmi Joie Versatrax, ale nikde som nenašla recenzie, či skúsenosti o tom, do akej miery je odpružený. GoBig2 mi príde skvele odpružený podľa recenzií, ale nie som si istá tými kolesami - sú nafukovacie alebo penové? Niekde čítam tak, niekde zase inak. A aká je prosím Salsa, čo sa týka odpruženia?

Napadá ti prípadne nejaká alternatíva? Ďakujem.

Ahoj!

Ak je odpruženie najdôležitejším kritériom, a pohodlie jazdy je tým pádom tou najväčšou prioritou (väčšou ako váha či skladnosť kočíka), absolútne 100%tne ti odporúčam Britax Go Big2. Je to jeden nádherne ovládateľný, mäkkulinko odpružený kočík pohodlný ako pre bábo vnútri, ktoré pohojdáš, ako aj pre teba či ocina, lebo tlačenie je lahoda. Kolesá sú s pneumtaikami, ale vyplnenými penou, takže sú ako nafukovacie, ale nedostanú defekt.

Čo sa týka Joie Versatrax, je to úplne iná liga - dobrá na svoju cenu, ale proste celkovo lacnejší kočík. Odpruženie je tu skôr na tlmenie nárazov - ako, nejaké tam je, ale nie je to porovnateľné s Go Big-om. A k ABC Design Salsa - to je na svoju cenu tiež dobrý kočík, priestranný, vyšší, a pritom nie ťažký..- a áno, je odpružený. Kolesá má penové, teda bezúdržbové,a le menej terénne ako u Britaxu. Celovo dobrý kočík, ale nie tak dobrý, ako Go Big. Je to ale dobrý kompomis, ak na váhe, a aj cene záleží - jednoduchší a nie tak pohodlný, ale stále dobrý kombinovaný model.

Ja osobne by som ale, ak financie aj kufor auta dovolí, kúpila určite Go Big.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli