Joie vs. Britax - aký priestranný, šikovný športový kočík pre väčšieho chlapca? Čo nový B-Agile R?

Zodpovedané
12. mar 2020

Ahoj,

vedela by si mi poradiť, ktorá značka kočíkov je lepšia? Mám poriadneho chlapiska doma a potrebujeme už nový športový kočiar, ktorý bude priestranný a šikovný. Rozhodujeme sa medzi značkami Joie Litetrax 4 a Britax B-Motion 4 Plus. Na nete som zachytila, že je aj kočík Britax B-Agile R... vieš mi naňho dať nejaké recenzie?

Zabudla som, že preferujem gumené kolieska a nech ten kočík aj niečo vydrží. Rozpočet mám tak do tých 300 eur.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

Joie Litetrax 4 a Britax B-Motion 4 Plus sú pomerne odlišné modely. Najmä čo sa týka tých kľúčových vlastností - kolesá (u Litetrax-u sú obyčajné penové, takže nie najtichšie či najterénnejšie; u Britaxu väčšie, terénnejšie, s penumatikami, ale aj ťažšie. Celkovo je Britax podstatne robustnejší kočík (aj po zložení), ale zasa lepší na nerovnosti, čo sa kolies týka.

Joie Litetrax 4

Britax B-Motion 4 Plus

K priestrannosti - tam je tiež podstatný rozdiel. Britax je omnoho priestrannejší, s ozaj dlhou ložnou plochou. Joie je ok priestorovo, ale je menší ako Britax - ak chceš kočík pre väčšie dieťa a aby vydržal čo najdlšie, asi bude v tomto B-Motion Plus lepšou voľbou.

K Britax B-Agile R - je to prakticky verzia modelu B-Agile M v prémiovejšom prevedení. Považujem ho za asi o trošku vhodnejší ako Joie Litetrax (najmä pre váhu a priestor plus gumové kolesá), ale je to stále viac mestský model, že BM Plus.

Britax B-Agile M

Britax B-Agile R

Z iných možností by som navrhla Petite&Mars Street s Air nafukovacími kolesami, prípadne chystanú novinku Petite&Mars Royal (na tú ale budeš musieť počkať). Z takých menších by som pozrela nový Cybex Eezy S+ 2.

Petite&Mars Street

Petite&Mars Royal

Cybex Eezy S+²

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli