Joolz Day 3 vs. Joolz Day+ vs. Gesslein FX4 - aký skladnejší kombinovaný kočík s korýtkom odporučíš? Čo si myslíš o vaničke s výhľadom?

Zodpovedané
22. júl 2020

Ahoj.

Babo sa mi ma narodit v zime. Chcela by som ho do konca leta mat vo vanicke. Hladam kocik, kt. by splnal moje podmienky: velka vanicka, korytko, brzda NIE stlac/zdvihni, dobre tieniaca strieska, pohodlny na tlacenie, aby nezabral cely kufor, nebol velmi tazky, dobre odpruzeny (nie vyslovene terenny), lahke skladanie. Najviac sa mi pacia 3 uvedene v nazve otazky. Avsak ani jeden som este nevidela nazivo, neskusala. Ktory by si mi odporucila Ty?

A este jedna vec: chcem, aby moje babo bolo rado na brusku, preto som myslela, ze by sa zisla vanicka, ktora sa da odzipsovat a babatko lezat na brusku a pozerat von. Co si o tom mylis?

Dakujem za radu.

Ahoj,

medzi Joolz Day 3 a Joolz Day+ podľa mňa nie je o čom. Ak na to máš, vezmi Day+, keďže je za prvé novší a aktuálnejší a za druhé ponúka polohovanie sedadla jednou rukou. Čert ber tie pridané LED svetlá, až tak dôležité fakt nie sú. Ale to polohovanie nie dvoma rukami po bokoch sedadla, ale vzadu za páčku jednoručne je dlho očakávaná vlastnosť a hurááá, je tu.

Joolz Day3

Joolz Day+

Gesslein FX4 Life je však podľa mňa veľkým rivalom tohto modelu a myslím, že je tiež jedným z dôvodov, pre ktorý u Day tie LED svetlá pridali. Je v podstate rovnako funkčný a kvalitný, naviac ľahší (viac ako o 2 kg!), s nastavovaním výšky a príde mi aj skladnejší + s prístupnejším košíkom - tak potrebovali Joolzáci nejakú do očí bijúcu výraznú vlastnosť, ktorú si ľudia zapamätajú.

Aj kvôli tej skladnosti konštrukcie, ale najmä váhe a celkovej praktickosti by som si ja vybrala asi skôr Gesslein. Je to niečo nové, iné, a od dobrej nemeckej značky. A nebude takým bremenom. A naviac aktuálne aj lacnejší. Tá vanička s výhľadom je fajn, ale až tak nezaváži a Gessleiňácke vaničky sú tiež fajn. Bábo na brušku vo vaničke som mala aj ja, aj v hlbokej vani bez výhľadu 😉 Vanička je len na pár mesiacov, takže určite sa rozhoduj viac na základe iných vecí.

Gesslein FX4 Life

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli