Joolz Day5 verzus Muuvo Quick Boho. Ktorý je vhodnejší pre júlové bábo do mesta?

Zodpovedané
23. jan 2024

Ahoj,

rozhodujeme sa medzi Joolz Day5 a Muuvo Quick Boho. Čakáme bábätko, ktoré sa narodí v júli. Využívať ho budeme najmä v meste. Vieme však, že chodníky na Slovensku nie sú vždy ideálne a občas aj mestské prostredie sa dá považovať za terénne.

Bývame v paneláku s priestranným výťahom, tak nepredpokladám, že by som sa kočíkom musela nejako extra naťahovať. Skôr mi ide o manipuláciu na ceste a komfort pre dieťatko. Ja mám 173 cm a manžel 180 cm.

Aký je Tvoj názor na tieto dva kočíky?

Vieš poradiš aj inú alternatívu?

Farbu by sme chceli béžovú.

Ďakujem

Ahoj,

nový model Muuvo Quick Boho vyšiel z pôvodného bratského modelu Muuvo Quick 4.0. Boho je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú buď po nerovnejšom mestskom povrchu, alebo sa pohybujú po dedine. Nižšia váha a ľahká manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík opriete. V zloženom stave bude totiž stáť presne tam, kde ho postavíte. Priestranné perforované a výškovo nastaviteľné športové sedenie patrí na trhu k tým priestorovo veľkorysejším, je nekorýtkového typu a je možné ho napolohovať do skoro úplne rovného ľahu.

Kočíková novinka Joolz Day5 je mu kvalitou a funkciami veľmi podobný. Zmenou prešlo akurát nové sedadlo inovatívneho tvaru. Bolo vyvíjané v spolupráci s pediatrami, ktorí mu dali nový ergonomický tvar. Pozícia v ľahu je niečo medzi korýtkom a úplným rovným ľahom, no nie všetkým mamičkám však tento tvar sedadla pre ich dieťa vyhovuje. Je to typický mestský kočík, ktorý je však po zložení so sedadlom smerom von ľahké ušpiniť. Mínusom je u mňa jeho nepraktický prenos po zložení.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally