Kočík na zimu a dedinu pre 1,5ročné dieťa - aký bazárový, funkčný, nie priťažký športiak vybrať?

Zodpovedané
6. okt 2020

Neviem, ci ma zmysel hladat kocik. Starsia dcera od 1,5r v kociku absolutne nebola (hyperaktivna s PAS). Mladsia sa zda, ze este celkom znesie.

Mam kocik Oyster Zero, ktory prezil uz 2 sezony zimy. Ak napadlo viacej snehu, brala som, ak bolo treba, starsi kocik (ktory som podarovala) - volala som ho" ratrak", lebo ten mal naozaj velke kolesa a siel. Ale aj Oyster to v zime celkom dal, len ak bolo moc snehu, zapadol.

S manzelom budeme ale prvu zimu v novom dome, na dedine, teren horsi. Uvazuejm kupit nieco z bazara ale funkcne, prakticke, nie moc tazke.
Ine extra specialne požiadavky nemam.

Mozno si dam poradit.
Dakujem

Ahoj,

tak ja ti možno poradím 😀

No ak sa ti jeden a polročná kočíkuje, kočík ešte určite využijete. Po ľahučkom, šikovnom Oyster Zero to bude ťažké - najmä ovládateľnosťou a skladnosťou si tak či onak pohoršíš, ale na spomínaný terén a zimu to budeš musieť brať ako, holt, kompromis.

Babystyle Oyster Zero

Ja navrhnem asi najmä Britax B-Motion 3 Plus (za mňa do snehu lepšie ako štvorkolka BM 4 Plus.

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

Ale viem si predstaviť, že možno budeš chcieť taký štvorkolesový skôr, niektoré mamičky to tak cítia. Z bazáru sa dá pomerne ľahko zohnať, keďže je to obľúbená a rozšírená rada a model. Aj priestorovo bude veľmi fajn.

Okrem neho spomeniem aj o dosť lepší Baby Jogger City Mini GT, no jednotková verzia nemá polohovanie nôh (ak ti nechýba, top, ak hej, dá sa došiť). Oovládateľnosťou by bol naozaj najlepšie, čo môžeš zohnať v tejto kategórii a ani ťažký nie je.

Baby Jogger City Mini GT

Jasné, že aj BJ City Elite je top, ale je o trošku väčší.

Baby Jogger City Elite

Teoreticky by mohol zaujať aj Lionelo Annet Tour. Je lacný, nový a aspoň má záruku. Má fakt väčšie tie kolesá, ako aj striešku. Jasné ale, že rátaj s lacnejším kočíkom, a budeš spokojná.

Lionelo Annet Tour

P.S. Top názov 'ratrak' - kde lyžiari končia, old school kočík začína 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli