Kočíky značky Cybex verzus Moon. Ktorý z nich je skladný a vhodný do mestského terénu?

Zodpovedané
1. sep 2023

Ahoj,

už som si myslela, že mám kočík vybraný, a to Cybex Balios S Lux alebo Cybex Talos S Lux v dvojkombinácii. Boli sme si ho pozrieť v kamennej predajni a svokra si všimla, že športiak má pásy veľmi pri hlave.

Nesťažoval sa na to už niekto?

Potom ma zaujal kočík Moon. Chceme kočík vhodný do mesta a hlavne dobre skladný do auta. Bývame v meste, kde sú všade kocky a úzke uličky v obchodoch.

Môžeš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

neviem o tom, že by sa niekto sťažoval na takúto vec. Cybex Balios S Lux a aj Cybex Talos S Lux majú zatiaľ iba skoro samé pozitívne hodnotenia. Samozrejme, že sem tam nájde nejaká maličkosť, ktorá danej mamičke nevyhovuje. No povedzme si, že dokonalý kočík ešte zatiaľ neexistuje.

Porovnanie Cybex a Moon som robila v poradni nedávno. Moju odpoveď Ti sem pripnem, aby som sa neopakovala:

Najnovšími prírastkami do rodiny značky Moon pre rok 2023 sú Moon ReSea S Edition +, Moon Gio Edition +, Moon Piú a Moon Clicc.

Moon ReSea S Edition + a Moon Gio Edition + sú určené pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a jednoduchá manipulácia im umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujmú jednoručným zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Rukoväte je možné nastaviť len do výšky 106 cm, preto je vhodná pre nižších až stredne vysokých rodičov.

Prémiový Moon Piú a cenovo dostupný Moon Clicc sú zase určené pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu. Spoznáš to hlavne podľa jemnejších kolies, inak sú na tom funkciami veľmi podobné Gio a ReSea S Edition +.

Ešte podrobnejšie som ich opísala v nasledovnej odpovedi, ktorú Ti sem tiež pripájam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally