Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kombinovaný kočík - Britax Go Big2/Emmaljunga NXT90 F/Jané Kawai?

Zodpovedané
25. mar 2020

Ahoj Eli,

chcela by som sa ťa spýtať na tvoj názor. Rozhodujeme sa medzi kočíkmi Britax Go Big 2 alebo Emmaljunga NTX90F alebo Jané Kawai? Chceli by sme niečo všestranné (čo sa terénu týka, tak prevažne mesto, ale chodíme často aj na dedinu na návštevu k našim), priestranejšie pre dieťa, a aby konštrukcia nevážila 100 kíl 🙂 (neviem, do koľko kíl je to ešte ok)... Keďže budeme asi častejšie nakladať a vykladať kočík z auta a do auta, bývame v dome, takže ho nebudeme musieť vynášať na poschodia... a keďže by sme chceli ešte detičky dobudúcna, tak aby vydržal tú záťaž 🙂

Ďakujem vopred za odpoveď

Ahoj!

Britax Go Big 2 je určite jazdnne veľmi príjemná voľba, ale teda na nakladanie-vykladanie do auta nie akurát najpríjemnejšia. Je to úplne reálne, robiť to, len buď pripravená, že je to ťažší a nie najmenší kočík. Vynahradí to však super jazdnými vlastnosťami a priestorom pre dieťatko, ako aj výdržou na dlhšie užívanie.

Emmaljunga NXT90 F je, čo sa týka výdrže, na tom ešte lepšie. Rovnako jej dôverujem aj na zlé terény, ale do mesta a do auta mne osobne príde tento model asi priťažký - skoro 16 kg je na kočík viac menej hlavne do mesta veľa. Ak by si chcela skôr mestský, ale rovnako odolný a trošku kompaktnejší, pozri radšej na menší NXT60 F. Sedákom - super priestorom sú na tom rovnako tiež - a konštrukcia samotná je ozaj ľahká a skladná.

Jané Kawai je z nich najlepší, čo sa skladnosti a váhy týka - bol by to model najpríjemnejší na nakladanie a vykladanie z auta. Na druhú stranu, oproti nim je menej teréény aj menej priestranný. Ak je plus mínus mestský, ale aj na nerovnosti ok a do dvoch, dva a pol roka vhodný kočík ok, s gým, že sa dokúpi neskôr už len niečo malé neotočné, určite som za tento model.

Je to asi najmä o prioritách - ak by to bolo to cestovanier, Jané vyhráva. Ak veľmi ťažký terén a odlnosť, Emmaljunga. A ak príjemné jazdenie a neriešenie skladnosti, Britax.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli z Modrého Koníka