Kombinovaný kočík, ideálne nekorýtkové sedenie, podobný Cybex Priam-u

Zodpovedané
15. máj 2019

Ahoj,

prosím ťa, nevedela by si mi poradiť nejaký kočík (kombináciu), ktorý je podobný Cybexu Priam.

Pri Priame sa mi veľmi páči podvozok, má super funkcie: veľké odolné kolesá, pevnú konštrukciu, odpruženie, jazdu na dvoch kolesách, jednoduché skladanie aj so športovou častou. Iba jeho cena je príliš vysoká. Preto hľadám niečo iné.

Našla som alternatívu - novinku Zopa Evoque, len mi nevyhovuje korýtko v športiaku. Bábätko sa narodí v júli - teda ešte aj v zime budem využívať vaničku, preto hľadám dostatočne priestrannú.

Ďakujem ti 🙂
Lenka

Ahoj,

zlou správou bude, že kočíky štýlom podobné Cybex Priam-u sú tak akosi všetky korýtkové. Ten dizajn sedadla - fakt dobre spravený btw - nikto neviem dobre replikovať a ani sa im nečudujem. Preto investujeme do značky, lebo veci robí dobre. Čo takto si ho kúpiť bazárový? Hoci i predchádzajúci model (je stále dobrý).
Druhou možnosťou je zvážiť plnú investíciu (či vyhliadnuť nejakú fajn akciu, napríklad sa blíži deň detí) - s tým, že rátaj s tým, že ten kočík nakoniec, vďaka jeho obľúbenosti, dobre predáš. Takže tá investícia predsa len nie je taká, ako sa na prvý pohľad zdá.

Cybex Priam 3

Cybex Priam so sedadlom Lux Seat

Emmaljuna NXT60 F je možno jeden z mála pohodlím a funkčnosťou podobným sedadlom s kopou priestoru, ale zasa konštrukčne sa jedná o úplne iný model, plus tiež nie o akurát lacný.

Emmaljunga NXT60 Flat

Okrem Zopa Evoque sú podobnými napríklad aj Mee-go Kangaroo, relatívne nový Shom Roberto Verino Elegance.

Zopa Evoque

Mee-go Kangaroo

Shom Roberto Verino Elegance

Jazdu na dvoch kolesách zasa nájdeš aj u Bugaboo Cameleon 3 či Bugaboo Fox - ale tam som ti asi veľmi s nižšou cenou nepomohla (možno bazárový Cameleon by bol super riešením). Ďalším takým luxury typom s možným dvojkolesovým využitím je aj Stokke Xplory.

Bugaboo Cameleon 3

Bugaboo Fox

Stokke Xplory V6

Čo sa týka priestrannosti vaničky, tam by som sa veľmi netrápila. Priestranné sú všetky - Priamácka, no lebo je Priamácka a tie ostatné tým, že typovo sú to 2v1 s rovnakým rámom, ako športiak, sú fakt dosť veľké. Skôr rieš športiak, ktorý z nich ozaj využiješ najviac.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli