Kombinovaný kočík Kunert Rotax, je bezpečný? Prípadne akú lacnejšiu kombináciu na Liptov?

Zodpovedané
30. apr 2019

Ahoj Eli,

chcela by som sa ešte opýtať na kočík Kunert Rotax - či je bezpečný, resp. ktorý kočík by si poradila ty konkrétne aj na terén nielen do mesta, keďže som z Liptova. Nechcem zas kupovať najdrahší, ale zas aby bol aj bezpečný.

Ďakujem za radu.

S pozdravom

Ahoj,

Kunert Rotax je veľmi lacný typ kombinovaného kočíka, preto treba rátať s tým, že je určený pre ozaj nenáročných rodičov. Okrem ceny je určite výhodou priestranná vanička, odpružené kolesá väčšej veľkosti, ako i výbava v cene, ale zasa prevedenie bude najjednoduchšie možné.

Kunert Rotax

Čo sa týka bezpečnosti, ktorú požaduješ, kočík musel prejsť testovaním, aby splnil aspoň základné normy. Nemal by byť nebezpečný. Pri tomto type kočíkov sa však samozrejme môže stať, že ti odíde koliesko (spoj), polohovanie vo vaničke alebo v športiaku, páranie sa textílií. Stáva sa. Ja absolútne rozumiem, ak nemáte veľký rozpočet a nechcete kúpiť kočík najdrahší, ale obvykle nie je ani najlacnejší tým najideálnejším riešením. Stredná cesta okolo 500 - 700 eur je obvykle najprijateľnejšou, alebo potom nejaký výpredaj či kočík z druhej ruky by mohol byť riešením.

Ak hľadáš takýto robustnejší poľský typ, možno by som pozrela značky ako Bebetto, Espiro, Baby Design.

Z ne-poľských modelov aktuálne výborný pomer cena-výkon ponúka napríklad ABC Design Salsa 4.

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli