Kombinovaný kočík na dedinu, sneh, i do mesta, pre nízku mamičku

Zodpovedané
23. okt 2019

Ahoj.

Som nízka mamička - chcela by som kočík, ktorý ma menšiu - nižšiu konštrukciu. Bývame na dedine, takže kočík skôr do terénu - ale chodíme aj do mesta. ALE hlavne vhodné aj do snehu.

Najlepšie trojkombinácia, alebo vanička a vajíčko. Niečo z kočikov kde cena = kvalita - nie predražené, ale zas nie za minimálnu cenu, ktorý sa rýchlo rozgajdá.

Asi som spomenula všetko - ak som na niečo zabudla, môžte napísať, na čo si dať pozor pri výbere. Čoho sa držať a čomu sa vyhnúť.

Za všetky rady ďakujem.

Ahoj,

z nejakého dôvodu miprišiel na um Diono Quantum. Väčší, aj na dedinu vhodný kočík so sedadlom typu 2v1 - taký fajn kočík na prvé dva roky. Potom vymeníš len za niečo ľahšie, skladnejšie (buginu) - čo asi, pravdepodobne, urobíš pri každom začiatočnom kočíku.

Diono Quantum

Concord Wanderer/ Concord Camino sú tiež dobrým nápadom, ak je to aj na terén - dajú sa občas zohnať aj outletové (na Kiido) za veľmi peknú cenu.

Concord Wanderer

Concord Camino

A určite je fajn zvážiť aj kočíky Mutsy - taký Nio či nový Icon. Easywalker Mosey+ je kvôli váhe a výške tiež vhodný kandidát - rovnako aj Easywalker Harvey2 s all-terrain kolesami. Bazárový Cybex Balios M mi tiež znie ako dobrý nápad - fajn váha, priestor, funkčnosť, veľkosť kolies.

Mutsy Nio

Mutsy Icon

Easywalker Mosey+

Easywalker Harvey2

Cybex Balios M

No a na čo pozerať? Okrem výšky vhodnej k tvojim proporciám (aby si videla cez kočík dopredu) by bolo fajn aj skôr nižšia váha - lebo ako nízka mamina ťažké hebedo dvíhať nie je nič extra. Fajn je, aby aj rúčka bola nastaviteľná - preferenčne otočná (lepšie ako teleskopická) - pretože naklonená sa ti bude lepšie dvíhať kočík na obrubník.

Nekupovala by som moc poliaky s mohutnými vaničkami, tie sú veľké pre nižšie mamičky, aj keď nájdeš nižší model.

Ak, tak možno značka Venicci. To sú robustnejšie nižšie kočíky práve mierené na maminy ako si ty.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli