Kombinovaný kočík okolo 500 eur, priestranný, aj na horší terén, vyšší rodičia

Zodpovedané
13. aug 2020

Ahoj,

rada by som si nechala od teba poradiť ohľadom výberu vhodného kombinovaného kočíka 🙂 Náš prvý prírastok k nám pribudne v januári. Skôr, ako napíšem nejaké požiadavky, uvediem rozpočet - najlepšie okolo (do) 500 eur. Popri stavaní domčeka financií nazvyš moc nie je. Môžeš ale odporučiť aj niečo nad cenu, ak by to bolo niečo, čo sa nám veľmi pozdáva, zvážili by sme možno aj tú možnosť.

Zima, snáď nejaký ten sneh a bývanie na dedine, ktorej cesty veru nie sú bezchybné, si myslím vyžadujú väčšie kolesá (nafukovacie alebo gélové, penové by som nerada). A aby zvládli aj terén v prípade nejakého výletu, aj terén okolo stavby.

Čo sa týka výšky, ja mám 171 a manžel 180 cm. Keď som napríklad naživo videla Espiro Only, tak som mala pocit, že to je kočík pre bábiky, zdal sa mi veľmi nízky a drobný 😅

Tiež chcem veľkú striešku, ktorá sa dá dobre predĺžiť.. (ale taký kočík ako Diono s obrovskou strieškou sa mi vôbec nepáči). Nákupný košík aby bol priestranný, skôr by som brala uzatvárateľný.

Športová časť by mala byť priestranná (v prípade, že pri nej ostaneme do konca), tiež aj vanička. Uvedomujem si, že v tejto cenovej kategórii sú kombinované kočíky ťažké a nespratné (najmä športová časť), ale tak to nejako prežijeme 🙂

Pozerala som na nete Bebetto Bresso.. páči sa mi aj Luca, len som čítala tu v poradni, že to je skôr pre nižšie mamičky. Tiež aj Tutis Uno 2020 sa mi veľmi páči (na jednej stránke je pod 500 eur), je aj ľahší od Bebetta, ale k nemu nie sú nikde recenzie. Páčia sa mi aj kočíky s eko kožou (aj od Bebetta), len som od toho upustila, podľa mňa sa to v lete neskutočne nahrieva.

Snáď som na nič nezabudla. Nie som orientovaná iba na dve vyššie uvedené značky, len o iných nejako nemám info, necháme si poradiť 🙂
Vopred ďakujem! 🙂

Ahoj,

Bebetto Bresso či Tito, ak skladnosť nejak neriešiš mi príde ako relatívne dobrý nápad.

Bebetto Bresso

Bebetto Tito

Tutis Uno je na tom podobne s tým, že práve menšia obľúbenosť, menší počet recenzií môžu odradzovať (a ja som ich pár poľských čítala, že sa kde čo pokazilo alebo nedržalo). Ak si ochotná doňho ísť, na papieri každopádne vyzerá dobre.

Tutis Uno

Za mňa osobne, najmä ak spomínaš tie výlety, by možno bolo lepším nápadom pozrieť niečo trochu skladnejšie, predsa len. Baby Design Bueno možno nie tak mäkký, ale myslím si na takéto použitie vhodný model (a aj vyšší).

Baby Design Bueno

Prípadne niečo ako Joie Versatrax ti v konečnom dôsledku poslúži lepšie.

Joie Versatrax

Aj Lionelo Mari pozri, taký skôr mestský, ale aj čosi prejde.

Lionelo Mari

A ešte jeden nápad mám - Kinderkraft XMoov. Tento 2v1 je možno priestorovo menší, ale super na nerovnosti a hlavne, na začiatok - a po ňom si už vyberieš neotočný športiak, ideáne trojkolku a dokočíkujete. Za mňa jedno z najefektívnejších a najekonomickejších riešení.

Kinderkraft XMoov

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli